C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
rogatywka wz 35
Autor Wiadomość
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Jeager napisał/a:
No pewnie, że Funky! :) Też to zobaczyłem pierwszym rzutem oka :) !


1-sze zdjęcie to też łon.
 
 
Funky_OWall
Moderator

Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 459
Skąd: już Częstochowa
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Cholera, rezerwuję te zdjęcia do albumu rodzinnego ;)
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Warto zwrócić uwagę, że na wielu zdjęciach otok praktycznie równa się wysokosci na której są dziurki wywietrzników. Zastanawia mnie jeszcze wykończenie środka, niestety nie mam zbyt wielu zdjęć. A co do popularności tego wzoru czapki to występował masowo. Chyba najbardziej znaną, która mi się kojarzy to gen. Kutrzeba podczas podpisywania aktu kapitulacji. Ponoć po 1937 roku i wprowadzeniu nowego wzoru spotykało się wiele czapek wz.35 z doszytym orzełkiem wz.37.
 
 
Miszka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Sarna napisał/a:
Zestaw zdjec wstawionych przez Bolka dokumentuje wczesniej wspomniana minimalna dlugosc koncowki paska zausznikow w klamerce; zauszniki spiete na otoku sa zawsze mocno naciagniete/napiete na glowach - niekiedy az do powstania wzdluznych faldek sukna.
Doskonale przyklady bakierowania.


Akurat na 6-stym końcówka widoczna. Na kilku innych też jest róznie.
Zdjęcia Bolka ukazują też całą masę drobnych różnic:
- wysokość rogatywki
- wysokość nausznika
- różnice w otworach wietrznikowych
- kształ rogów
- i jeszcze kilka
Niestety (lub stety) co do wnętrza to możemy, póki co sugerować się zdjęciami z forum oryginalnych egzemplarzy.

Bolek, nia ma problemu z wysokością rogartywki. Później wkleję fotkę 3 szt. różniących się od siebie nieznacznie.

ArturS może coś powiedzieć obiektywnego o materiale i kolorystyce faktycznej ostatniej repliki.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Pisze postrzegajac minimalna dlugosc wystajacej koncowki, w wiekszosci niewidocznej, a w kazdym razie nie powodujacej ani skrzywienia klamerki, ani tym bardziej klopotow z noszeniem (samorozpinanie klamerki, uciskanie itp.).
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Miszka wspominałeś, że możesz podesłać próbki sukna przed zamówieniem. Chętnie bym w sumie z tego skorzystał, jak mamy zamawiać ten wzór czapki dla całej grupy. Przy okazji mógłbym być pomocny bo zrobiłbym fotki Twojego sukna na oryginalnym. Akurat mam dostęp do płaszcza wz.19 z 1935 roku, który jest wykonany juz z sukna w nowej barwie, ale jeszcze minimalnie odmiennej od docelowego sukna które spotyka się w ogólnie pojętym "wz.36". Chyba w takie sukno bym celował w naszym wypadku.
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Dostałem jakiś czas temu próbki tkanin od Miszki - na tej podstawie wiem, z czego ostatnia czapka została uszyta.
Okazuje się, ze jest to dokładnie TA SAMA TKANINA jaka była uzyta do produkcji naszych rogatywek garnizonowych. To samo źródło, deseń itp :-)

Jeśli idzie o barwę - w naturze, poza internetem - wielu z nas więc wie, jak to wyglada naprawdę.
Kolor jest dobry.
Barwa tego sukna w naturalnym swietle dziennym wykazuje bardzo wysoką zgodność z kolorem oryginalnego sukna w nowej barwie ochronnej ( prosty test w realu poprzez przyłożenie i porównanie).

Ocena barwy jedynie przez internet zawsze bedzie prowadzic do niejasności.

Dodam jeszcze iz istenieje tu takze zgodnosc z chwaloną tkanina zagraniczną z jakiej firma Hero wyprodukowała serwię roagtywek polowych wz 37 oferowanych swego czasu na Allegro.
Rózca jest jedynie taka iż nie mamy melanżu. Sama natomisat barwa jest w naturalnym swietledziennym - praktycznie ta sama.


W mojej ocenie ostatnio zaprezentowana czapka wygląda zadowalająco.
Wnioskowane wczesniej korekty zostały w większości wdrożone, co poprawiło jej wyglad.
Istnienie różnic wykonawczych obserwowanych pomiedzy czpakami na fotkach czy nawet kilku egzemplarzach jakie znamy jest faktem, ktory należy przyjąć.

Ogólnie ta czapka mi sie podoba!
 
 
Miszka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Sarna napisał/a:
Pisze postrzegajac minimalna dlugosc wystajacej koncowki, w wiekszosci niewidocznej, a w kazdym razie nie powodujacej ani skrzywienia klamerki, ani tym bardziej klopotow z noszeniem (samorozpinanie klamerki, uciskanie itp.).


Oczywiście, to jasne. Postaram się wyeliminować problem ,lub maksymalnie zminimalizować.

Bolek, nie ma problemu. Próbki wyślę, tylko podaj adres. No i ja też mam dostęp do płaszcza wz.19 szytym w 35-tym z sukna w nowej barwie. Ostatnio drugi raz go rozpracowywaliśmy bo realizujemy zamówienie dla 4PSP na płaszcze wz.19 z połowy lat 30-tych :) .

Dzięki Artur za opinię.
 
 
Miszka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Obiecana fotka. Pierwsza z prawej moja osobista :) .
Nie wiem, czy udało mi się zmniejszyć rozmiar. Może moderator wybaczy w razie niepowodzenia.



[ Komentarz dodany przez: qrak: Sob 18 Gru, 2010 ]
[color=darkred]Jest okej :) [/color]
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Spoko wyglądają smakowicie :) Jak z klamerkami i ich trwałością ? Rogatywkę często nosi się w chlebaku, można na niej usiąść, podczas spania może się wygnieść itp ... nie pękają ? To wbrew pozorom chyba najbardziej delikatny element i ciężki do wymiany jak się nie ma kopii pod ręką.
 
 
Miszka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Powinny wytrzymać takie termina ;) .
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Miszka napisał/a:
Nie wiem, czy udało mi się zmniejszyć rozmiar. Może moderator wybaczy w razie niepowodzenia.


Mamy zasadę wstawiania miniatur zdjęć na forum, które po kliknięciu otwierają się w pełnowartościowe zdjęcie. Wtedy dłuższe wątki się szybciej ładują. Tak wiec nie pomniejszaj specjalnie zdjęć - wręcz przeciwnie wstawiaj je w dobrej jakości - lecz w opcji "miniatura na forum". Myślę, że to miał na myśli moderator.

Dla przykładu: łapki w barwach piechoty - kopia Mariusza Sz.


P.S. Czapeczki b. ładne.
Ostatnio zmieniony przez lucjusz8 Czw 16 Gru, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Miszka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Gru, 2010   

Teraz wszystko jasne. Ujś ta mechanizacja.
 
 
Miszka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Rogatywka wersja "Sarna". ;) . Taki żarcik. Zrobiona pod kątem uwag Sarny (prócz przeniesienia otworu wietrznikowego na tylny bryt). Sorki za jakość, robione telefonem.
Bolas, moim zdaniem największe zagrożenie rogatywek polowych to połamanie sztywnika daszka, co widać niekiedy na oryginalnych zdjęciach.

1.


2.
Ostatnio zmieniony przez Miszka Sob 18 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Miszka napisał/a:
Rogatywka wersja "Sarna".


Na to Polska czekała, na to właśnie czekała :-)
 
 
Miszka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Na miniaturki? :) ))
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Gru, 2010   

Extra, nie mam uwag, czapka jak oryginał; Miszka, co do nazwy wersji -
polówka 'gen. Alter'

podpisane: - "Oflag IV B/Z, 1940", stempel cenzury obozowej "Oflag IV B/Z 3 gepruft";
(czyli na zamku Konigstein, Saksonia - jeszcze przed transportem do VII A Murnau); mundur wrześniowy...
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

W imieniu GRH 7 DAK wielki ukłon w stronę Miszki :) Wymieniliśmy wszystkie roratywki polowe na miszkowe wz.35, zgodnie z tym co w naszej jednostce było w 1939 r. Jakość wykonania na najwyższym poziomie, świetny materiał i żadnej prowizorki. Mogę tylko pogratulować i polecić.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

Pragnę dołączyć nasze, 'Cytadelowe' podziękowania:
polówki znakomite - b. precyzyjnie, równo uszyte; gęste ściegi wykonane świetnie dobranymi nićmi; podszewka fachowo i dokładnie wszyta; przepiękna klamerka i orzełek jak oryginalne. Kolor sukna mógłby mieć ewentualnie kropelkę żółtego więcej.

W kwestii polówek - lepszych czapek dotąd nie było.
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

Polówki to dopiero początek, Miszka się rozkręca powoli. ;) Myślę, że w niedługim czasie osiągnie czołową pozycję wśród producentów, jeśli chodzi o wierność i dokładność odwzorowania przedwojennego umundurowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group