C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ArturS
Wto 02 Cze, 2020
Tajemnicza torba?
Autor Wiadomość
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Sty, 2008   Tajemnicza torba?

Panowie co to jest za torba, którą zakład przez ramię żołnierz po lewej?
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Śro 30 Sty, 2008   

Mnie to wygląda na torbę na granaty do granatnika wz.36 (proporcje wielkości w stos. do ciała, proporcje wieczka do całości torby, boczny sposób mocowania paska nośnego).

Pozdr,
Łukasz.
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

hmm niby tak boczne zawieszenie klapa ale mi coś rozmiar i brak paska dolnego mi nie pasuje (chyba, że były wersje bez tego przeszycia)
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Nie widać paska na dolnej częsci torby wzdłuż jej pionowej osi ... chyba nie bardzo więc ładownica na gruszki wz.36 ... ;) No i coś sprawia wrażenie szerszej ... :]
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

No właśnie, a może wiecie jak wyglądała torba na pociski do rakietnicy? (było w ogóle coś takiego?)
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Jedyny pasek jaki widać w miarę dobrze - to zapinający od góry. Z boku faktycznie niewiele widać, ale głowy bym sobie nie dał uciać (jak koledzy), że tam paska nie ma.
Wiadć, że oddział jest w polu a nie na defiladzie - jak to jest na zdjeciu z monografii granatnika. Tak więc troba może być delikatnie rzecz ujmując umorusana i pasek (szczególnie od dołu) może się zlewać z resztą.

Co do torby na ładunki do rakietnicy - to nie widziałem takowej, ale na zdrowy rozsądek - ta wydaje mi się za duża.

Pozdr,
Łukasz.
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

hmm fatycznie jeśli bocznych pasków nie widać ( a ma mocowanie z boku jest na pewno) wiec może ten pasek jest zakurzony?
 
 
michalmiazga
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

Tak na moje oko to pasek z boku raczej jest. Niemniej proporcje torby oraz pokrywa (zamknięcie) wydają mi się nietypowe. Z drugiej strony to może być jedynie kwestia kąta fotografi i nietypowej sytuacji.
Jako przyczynek do analizy ciekawi mnie ta trąbka na pierwszym planie. Gdzie występowała ona w strukturze WP? Przy dowódcy kompanii?
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

W poczcie dowódcy kompani był trębacz?
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

taaa... trebacz w druzynie dowodcy batalionu, w pocztach dowodcow kompanii strzeleckiej a takze kompanii ckm, zwiadu i ppanc:
http://www.konsola.com.pl/wp39/komp-pd.php

przy kazdym plutonie strzeleckim 1 sekcja granatnika z jednym granatnikiem - granatnikowy, celowniczy, 5 (?) amunicyjnych - bez biedki /organizacja na czas pokoju
 
 
wz.28
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

A Panowie może wiedzą, cóż to może być(wpadło mi w łapy ostatnio):

Ostatnio zmieniony przez Nie 03 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Po charakterystycznych obłościach wieczka (coś jak w kaburze do lugera) oraz germańsko brzmiących sygnaturach "TASCHE" - wnioskuję, że to jakaś niemiecka torba. Może odpowiednik naszej raportówki? Nie za bardzo znam się na niemczyźnie.

Pozdr,
Łukasz.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Niemiecka/austriacka/szwajcarska
zamek jest typowy dla skórzanych futerałów z końca lat 20.; identyczny (charakterystyczne kółko przesuwane w dół dla otwarcia, wewnętrzny mechanizm zatrzaskowy, zamknięcie na kluczyk) widziałem w futerale fotograficznym robionym pod kształt typowych modeli sprzedawanych w Europie, również w Polsce (KodakEKC620).
Cyfra 29 może tu wskazywać na wzór/rok prod.; a służba paramilitarna?
 
 
wz.28
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

Dzięki za pomoc, wrzuce na Allegro ;-) Niemieckich nie zbieram - ew. wymienie an polskiego fanta.

pozdrawiam
 
 
Horhe
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

To prędzej szwajcarska sakwa weterynarza.
HAUSTIER-to weterynarz od mniejszych zwięrzątek jak koty,psy itp.
SATTELTASCHE- to sakwa mocowana do siodła
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group