C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maska RSC
Autor Wiadomość
qrak
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 429
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

A może to faktycznie z historyków. Tak dawno było, to mogło sie mnie pomieszać ;)
 
 
Dawid_K
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

qrak napisał/a:
A może to faktycznie z historyków. Tak dawno było, to mogło sie mnie pomieszać ;)


Na historykach na pewno o tym pisaliście, w maile nikomu nie zaglądam :D

Ja na to forum nie wchodze odkąd miałem tam do czynienia z ludźmi o stopniach akademickich typu magistrzy, doktorzy, doktorzy hab., którzy obrażali W.P. 1918-39, powtarzając stek propagandowych bzdur i nawet przy podanym źródle dalej robiąc to samo..
Dyskusja typu - "polski mauser był do kitu i zacofany bo był polski, a ten sam model niemiecki to prawie wunderwaffe, a przynajmniej nowoczesny cud techniki" ;-)
pozdrowy.
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

Cytat:
Na historykach na pewno o tym pisaliście, w maile nikomu nie zaglądam :D

Ja na to forum nie wchodze odkąd miałem tam do czynienia z ludźmi o stopniach akademickich typu magistrzy, doktorzy, doktorzy hab., którzy obrażali W.P. 1918-39, powtarzając stek propagandowych bzdur i nawet przy podanym źródle dalej robiąc to samo..
Dyskusja typu - "polski mauser był do kitu i zacofany bo był polski, a ten sam model niemiecki to prawie wunderwaffe, a przynajmniej nowoczesny cud techniki" ;-)
pozdrowy.



Dlatego ja tam z zasady nie wchodzę (abstrahując od zdobywanych stopni naukowych)
bo tamto forum to najlepszy przykład jak u niektórych osób zmiana ilość literek przed nazwiskiem, może nieźle zlasować mózg....
 
 
Dawid_K
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

Schrek napisał/a:
Cytat:
Na historykach na pewno o tym pisaliście, w maile nikomu nie zaglądam :D

Ja na to forum nie wchodze odkąd miałem tam do czynienia z ludźmi o stopniach akademickich typu magistrzy, doktorzy, doktorzy hab., którzy obrażali W.P. 1918-39, powtarzając stek propagandowych bzdur i nawet przy podanym źródle dalej robiąc to samo..
Dyskusja typu - "polski mauser był do kitu i zacofany bo był polski, a ten sam model niemiecki to prawie wunderwaffe, a przynajmniej nowoczesny cud techniki" ;-)
pozdrowy.



Dlatego ja tam z zasady nie wchodzę (abstrahując od zdobywanych stopni naukowych)
bo tamto forum to najlepszy przykład jak u niektórych osób zmiana ilość literek przed nazwiskiem, może nieźle zlasować mózg....



W sumie nie tylko to forum, bo po różnych wydziałach, uczelniach i instytucjach siedzi wiele niedouczonych osób które myślą że jak mają tytuł naukowy to doznały oświecenia i są wyroczniami..

Najgorsze jest to kiedy tacy zaczynają pisać książki..
Podają pełną listę źródel, ale np. pomijają celowo jakieś fakty albo zniekształcają je zupełnie, a czytelnik myśli że to obiektywna wizja tego co było w źródle zamiast samodzielnie to sprawdzić..

Cały PRL tak robiono i po dziś dzień jest wielu, którzy historię fałszują..
 
 
qrak
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 429
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 02 Cze, 2013   

To faktem jest, że na tym forum trza było udowadniać, że "to nie wielbłąd", co w pewnym momencie mnie zmęczyło. Acz kilka wartościowych osób sie tam poznało :)
Odpuściłem.
Acz nie powiem, że do tej pory lubię poczytać o tematach starożytnych
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

Dawid_K napisał/a:
Podają pełną listę źródel, ale np. pomijają celowo jakieś fakty albo zniekształcają je zupełnie, a czytelnik myśli że to obiektywna wizja


Zasadniczo nie mam zaufania do podobnego, wspolczesnego "obiektywizmu".
"obiektywizm" ten - wypłukany z ówczesnej wagi i autentyzmu przezyc, ocen,oddalony od istoty spraw ówczesnych i ich sensu - wykazujacy defekt zbyt daleko idącej powierzchownowsci w ocenie zródeł i braku wystarczajacej własnej pracy intelektulanej nad zagadnieniami - plasuje sie gdzieś w okolicach trzeciej kategorii prawdy wg ks. Tischnera ( 'Są trzy kategorie prawdy: 1. Prowda 2. Tys prowda. 3. Gówno prowda " ).

Na szczęscie nie wszyscy historycy profesjonalni pisząc i publikujac na temat wojska II RP i kampanii wrzesniowej wykazują wspomnianą cechę i sa wspaniałymi przewodnikami dla osob amatorsko intersujacych się ww zagadnieniami.
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Śro 05 Cze, 2013   

Kawałek dalszej historii z ust Weterana, tym razem ćwiczenia letnie z 1937 ... fragment ;)

http://www.28pp.fora.pl/s...3692.html#53523

https://www.facebook.com/...if¬if_t=like
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group