C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oficerki - szycie w Warszawie?
Autor Wiadomość
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Jeśli mają to być oficerki (a trzymając się dawnej terminologii - długie buty z cholewami, buty do jazdy konnej) to prawidła będą konieczne. Inaczej nie utrzymasz buta w należytej kondycji, nie naciągniesz pomarszczonej skóry. Poza tym, oficerki szyje się (odmiennie niż buty juchtowe) ściśle na wymiar, bardzo dopasowane. Sprawia to, że po dłuższym noszeniu cholewy się nieco zbiegają i żeby je ponownie rozbić, trzeba postawić na prawidłach. Skoro decydujesz się na szycie butów za ponad 1000 zł nie rezygnuj z prawideł, bo będziesz żałować.

Nie wiem, jaką niespodziankę zaliczyłeś, ale szycie oficerek na odległość to ryzykowne przedsięwzięcie ;) Szewc musi sam zdjąć precyzyjnie miarę, inaczej może być problem.

W okolicach Warszawy masz Krzysztofa Fiślaka w Rawie Mazowieckiej. Bardzo solidny szewc, mam buty od niego i jestem bardzo zadowolony. Uszyje tak, jak sobie zażyczysz. Ja do jego standardowego kroju (tzw. poznańskiego) wprowadziłem kilka modyfikacji i mam tak, jak oczekiwałem. Jak powiedziała moja koleżanka, której poleciłem p. Fiślaka : "Myślę, że gdybym powiedziała że chcę zielone buty w żółte kropki i z różowym zamkiem z tyłu, pan Krzysztof powiedział by - Będzie to trochę dłużej trwało, ale da się zrobić" ;)

strona www
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2013   

Pamiętaj o jednym... Pan Krzysztof szyje cholewy na współczesną modłę - zewnętrzna strona wyższa, niż wewnętrzna, tak jak obecnie robi się buty jeździeckie. Przed wojną tak nie było (albo zdarzało się niezwykle rzadko), więc poproś, żeby uszył na górze proste.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group