C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Naszywanie emblematów podhalańskich
Autor Wiadomość
MaciekS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   Naszywanie emblematów podhalańskich

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum Cytadeli bardzo mi miło się z Wami wszystkimi przywitać.
Chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo naszyć korpusówki podhalańskie na patki kurtki wz.19/28, pelerynę typ II oraz kapelusz podhalański wz.19. Jak prawidłowo zamocować orła wz.19 do kapelusza ?
Będę wdzięczny za porady.
Pozdrawiam
MaciekS
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Pią 17 Lut, 2012   

Witamy na forum. Ja tym bardziej ciepło, ze chodzi o 22 DPG i 6 psp.

Co do naszywania podhalanek - to na kołnierzu peleryny najpierw naszyj barwy broni tak aby po spięciu peleryny pod szyja tworzyły prostą linię równoległą do podłoża. Następnie w katach kołnierza - między ściegiem jego odszycia a barwami broni naszyj prostopadle do barw - podhalanki.

Co do łapek kołnierza kurtki mundurowej. Podhalanki naszyj w kącie jaki tworzy na łapce galon. Ja naszyłem swoje w miarę blisko niego (niemal się z nim styka). Podhalanka ułożona jest krzyżykiem skośnie w dół w stronę haftek kołnierza. Doradzam ułożenie podhalanki pod katem większym niż 45 st. (szczególnie te wcześniejszego wzoru - bardziej pionowo).

Jeśli chodzi o kapelusz. Pióro i puch przyłapuje się podhalanką trójgałązkową ok. 2,5 cm ponad skrzyżowaniem paska filcu biegnącego nad rondem kapelusza - tak aby ogon podhalanki był skierowany lekko do góry a pióro wchodziło pod niego.
Orła najlepiej zakupić takiego aby dał się dobrze formować - czyli wytłoczkę z blachy. Należy go umocować 3,5-4 cm od wszycia ronda (3,5 cm niższe szarże - 4 cm gdy potrzeba pod orłem umieścić np 2-3 belki).

P.S. Jak znajdę jakie zdjęcia - to wstawię. Przeglądnij też nasze galerie z uroczystości w Nowym Sączu i Sanoku. Powinno być sporo materiałów.
 
 
RAFIK
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Lut, 2012   

Witam kolege
Zobacz galerie postaci tam jest zdjęcie z bliska wszystko widać bardzo dokładnie
 
 
MaciekS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Kapelusz "uzbrojony" :)
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Nie 19 Lut, 2012   

Podhalankę lekko ukształtuj/wygnij używając palców i blatu. Ale z czuciem aby nie złamać odlewu (bo chyba taki posiadasz?). Wtedy lepiej będzie przytrzymywać pióro i puch, gdy po jej przyszyciu do kapelusza utworzy z nim swego rodzaju tulejkę.

Nici - można by lepiej dobrać pod kolor emblematu - stalowo-srebrne.
Poza tym - bajka.

Poniżej zdjęcia o które prosiłeś:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group