C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kopia pasa oficerskiego wz. 36
Autor Wiadomość
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   

parzydar napisał/a:
Jeżeli jeszcze kolejka nie zamknięta to chciałbym i ja dołączyć do zamówienia.

Tylko w moim przypadku pas będzie wykorzystany do munduru lotniczego (po reformie w 1936 r.) w związku z czym powinien być czarny. Czernienia mogę dokonać we własnym zakresie.


Czernienie to nie wszystko, pozostaje jeszcze lakierowanie. No i lepiej jest barwić skórę, zanim zostanie zszyta i zaopatrzona w okucia. A jeśli sobie życzysz, mogę Ci dostarczyć pas z surowego blanku. Przy czym trudno mi wtedy wziąć odpowiedzialność za to, jak to barwienie się uda. Tak jak pisałem, ze skórą różnie bywa, raz przyjmuje barwniki lepiej, raz gorzej.
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

Piotrze - ja również jestem zainteresowany 1-2 szt. poprawionej kopii pasa oficerskiego.
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011   

Wszystkich oczekujących na zamówione pasy proszę o jeszcze trochę cierpliwości. Za trzy tygodnie mam ślub i jestem trochę pochłonięty tymi sprawami, a i zawodowe nie dają od siebie odpocząć.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011   

Gratulacje Piotrze, nie wiedziałem! :soczek:
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2011   

Dziękuję serdecznie ;) Żonaci koledzy się cieszą, bo jak mówią "dlaczego masz mieć lepiej, niż my wszyscy" ;)
 
 
Kłosek
[Usunięty]

  Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   

Ślub mniemam, że był.
Wesele zapewne się odbyło.
A coś sprawa pasa umarła !
:D
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Paź, 2011   

Sprawa pasa żyje ;)
Właśnie barwię dwie sztuki i w przyszłym tygodniu zawożę do szycia.
 
 
Rzadki 


Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 287
Skąd: Civitas Kielcensis
Wysłany: Nie 16 Paź, 2011   

To git. Ja się w takim razie piszę na 2 sztuki. 8)
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

Ja również przypominam o swoim zainteresowaniu pasem. Sami oficerowie i starsi podoficerowie widzę się szykują ;)
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011   

"... Lotnik, ach mój Boże miły, ciągle się do nieba pacha..." ;-)
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Paź, 2011   

lucjusz8 napisał/a:
(...)Sami oficerowie i starsi podoficerowie widzę się szykują ;)

Tyle lat już człek tyra, może za kolejną dekadę w końcu sierżanta się dorobi ... więc lepiej juz na pas odkładać :D
 
 
warszawiak44
[Usunięty]

Wysłany: Śro 19 Paź, 2011   

I ja się przypominam :tak:
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 19 Paź, 2011   

Mnie się szykuje masa roboty za to ;)
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Paź, 2011   

Kolejna odsłona. Kolor nieco inny, bardziej orzechowy. Nitka pomarańczowo-kasztanowa, cieńsza niż ostatnio, gęstszy ścieg, szycie bliżej brzegów, na nich delikatne przetłoczenia. Poprawiony (zmniejszony) język. Podszycie na całej długości (pas i koalicyjka) cienką dwoiną. Reszta jak w poprzedniej wersji.



Zdjęcia robione telefonem, więc mogą nie oddawać idealnie kolorów, choć są zbliżone. Zależy od monitora.
 
 
Lookie
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Paź, 2011   

Wyglada fajnie, natomiast zastanawia mnie skąd wynika podszycie całości pasa?? Wg rozkazu podszyta powinna byc tylko lewa częśc pasa na długości 60cm. Zwrócilem na to uwagę bo zabrakło mi jednego charakterystycznego przeszycia.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Paź, 2011   

Lookie, po prostu zachowały się egzemplarze pasa wz. 36 podszyte w części jak i na całej długości, w wersji z cienką licówka jak i z zamszem - można odtworzyć każdy z 3 typów.

Piotr, koluszka do szabli są wstawione wg. oryg. pasa od Radka (kształt i kierunek). Zastanawia mnie ustawienie trapezów: jest to dokładne przeciwieństwo kierunków w jakich zostały zaprojektowane, zupełnie jakby były na odwrót - przecież ostrzejszy kąt powinien mieścić karabińczyk żabki na przedł. linii koalicyjki:
http://www.cytadela.aplus...ac16/IMG_05.jpg
http://www.cytadela.aplus...ac16/IMG_01.jpg
 
 
Lookie
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Paź, 2011   

Sarna napisał/a:
Lookie, po prostu zachowały się egzemplarze pasa wz. 36 podszyte w części jak i na całej długości, w wersji z cienką licówka jak i z zamszem - można odtworzyć każdy z 3 typów.


Ok:) Nie spotkałem sie z takim pasem, albo nie zwróciłem nigdy wczesniej na to uwagi, ale to wyjasnienie mi wystarcza:) Podejrzewam, ze na całej długości podszywano pasy z cienkiej, lakierowanej skóry, uzywane w na reprezentacyjne okazje. Dzięki!
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Paź, 2011   

Pas, jak każdy detal umundurowania oficera był wykonywany na indywidualne zamówienie. Rozkaz rozkazem, a fason fasonem ;)
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Paź, 2011   

Tomek, oczywiście masz rację. Nie zwróciłem na to uwagi. Koluszka zostały wszyte odwrotnie... Trzeba będzie poprawić. Pomijając to, czy reszta pasuje? Barwię w tej chwili kolejne trzy sztuki i będę zawoził do szycia według składanych przez Was zamówień. Jeśli macie jakieś uwagi, to dajcie znać zanim zostaną wykonane.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Śro 26 Paź, 2011   

Pas b. piękny, nie mam innych zastrzeżeń, chętnie bym taki nabył...
Kolor, precyzja wykonania, a zwłaszcza gęstość ściegu - doskonałe.
Świetne szlufki koalicyjki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group