C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Blok meldunkowy i szkicownik polowy
Autor Wiadomość
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

Ładny ;)
Moim chyba najcenniejszym eksponatem jest Instrukcja kucia koni z 1919 r.
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

Byłem dziś w muzeum na poznańskiej cytadeli i ponownie oglądałem blok meldunkowy. Faktycznie, gumka powinna być 5 mm - widać to po otworach, bo samej gumki już nie ma. Poza tym tak samo jak ten blok pokazany przez Sarnę ma dwie kieszenie, a nie jedną, jak mi się wcześniej wydawało.

Prace nad lepszą wersją ruszyły i 3 bloki, już z poprawkami sobie schną :)
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Mar, 2011   

Tak myślałem; Pathe, byłbym zapomniał o jeszcze jednym: szlufki na ołówki również są dwie, w obu zawiasach -


A ten duży widoczny poziomy pasek to duża szlufka (z pojedynczego płótnowanego materiału okładki) na szer. kartki bloczka.
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011   

No własnie niekoniecznie. W bloku poznańskim jest jedna na lewo od "Dowódca czeka na meldunek" i jedna na pierwszym grzbiecie. Niestety nie mam pewności, czy była trzecia na drugim grzbiecie - jakieś ślady jakby są, ale głosy sobie uciąć nie dam.

Szlufkę pod bloczkiem mam tak samo jak w Twoim. U mnie tam, gdzie Ty masz skalę do map widnieje napis "Prawo naśladownictwa zastrzeżone", a skala jest na prawym skrzydle.

Na poznańskim bloku jest też napis atramentem "Kazimierz.....(nazwisko)... Klasa VIa" :)
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Mar, 2011   

Pathe, ja tylko opisuję to, czego nie widać dobrze na fotce.
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   

No i drugi prototyp. Jedna poprawka w seryjnych, którą wprowadzę, to szerszy grzbiet po prawej, ale tak to wygląda. :)

Zamówionych już kilka mam, więc zapraszam, jeśli są zainteresowani do przesyłania wiadomości na priv. Tam podam cenę za zestaw i uzgodnię dodatkowe życzenia oficerów, jak przed wojną :)

Zestaw zawiera:
- Portfel na blok meldunkowy obłożony tkaniną, zapinany na gumkę białą, portfel posiada dwie kieszenie - jedna na druki i koperty, druga na zapasowy blok meldunkowy. Ponadto dwa uchwyty na ołówki.
- Blok meldunkowy i szkicownik polowy na przedwojennym papierze (w tej chwili nie mogę zapewnić perforacji, ale nacinam tak aby się oderwały - nad perforacją pracuję). Dodatkowo blok z niebieską kalką.
- Przenośnik kartonowy z Podręcznika Dowódcy plutonu Strzeleckiego,
- Karta ze skrótami taktycznymi
- 5 kopert meldunkowych (zaklejanych)

Oto jak wygląda produkt finalny.





 
 
fiku


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 272
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   

Przeglądając swoje archiwa znalazłem zdjęcia bloku meldunkowego z IPiMS z Londynu i gumka tam jest mniej więcej taka gruba jak w pierwotnym wykonaniu Pathe i szara.
http://www.rkd.friko.pl/fotki/blok.jpg
Koperty które mam w kolekcji i na fotkach kilku zachowanych bloków były w takim kolorze jak jak i bloczki meldunkowe, nie niebieskie. A ołówki były dwukolorowe, z jednej strony niebieskie z drugiej czerwone.
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   

Mamy więc trzecią wersję bloku. Zasadniczo to gumkę i tym można uzależnić od zamówienia indywidualnego (mam do wykonania 9 bloków narazie). Dla siebie zrobię z gumką szarą, jak u fika.

Kopert naliczyłem 4 kolory łącznie, zależy od producenta. Kopertę niebieską widziałem kiedyś u kolegi.
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011   

Mały apel do wszystkich, którzy zgłaszali się do mnie o blok. Proszę o ponowny kontakt, już się obrobiłem z blokami, więc przyjmę chętnie zamówienia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group