C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
identyfikacja zdjęcia
Autor Wiadomość
michał ł
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Gru, 2006   identyfikacja zdjęcia

Witam

Możecie pomóc w rozszyfrowaniu tego zdjecia?? Słaby w tym jestem, a dla Was pewnie pestka :)
Chodzi o oszacowanie okresu i co to za mundur (jednostka, nie wzór ;-) ) - o ile nie jest to fotka w mundurze fotografa :)



Co to za odznaka??
 
 
Kuba W
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Gru, 2006   

odznaka to najprawdopodobniej Frony Litwsko-Białoruski
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Nie 17 Gru, 2006   

Pmietajmy, ze zdjecie robione w atelier... czasami nawet zdarzac sie mogl bagnet przywieszony na zabce do szabli u oficerskiego pasa gdy tym czasem na naramiennikach jedna belka ;-) sa znane i takie przypadki rodem od fotografa.

Frapuja mnie bardzo te ciemne spodnie u szeregowca. Ale to moze takze na zasadzie jak z tym temblakiem - "chlopaku zaluz, bedziesz aligancko wygladal"
Na moje oko to piechur. - zdjecie wprawdzie czarno biale, ale tylko w piechocie nosilo sie sznury strzeleckie - tu mamy sznur strzelaca bardzo dobrego ( jesli z tymi sznurami sie myle i widzieliscie ja u innych broni to prosze o poprawienie mnie) A jesli to piechur to pierwsza polowa lat 30 bo od 1930 "zajace" dostaly prawo do noszenia barwnego otoku a rogatywka ewidentnie wzoru wczesnieszego niz wz 35. Pozatym fason kurtki wz 19 - juz inny niz w pierwszych kurtkach z wysokim kolnierzem i czesto nietypowymi mankietami, material takze mniej kosmaty niz w pierwszych kurtkach wz 19,patki tez juz pozniejsze, bez "krenelazowego" wzoru wezyka.
Nie umiem zidentyfikowac odznaki na lewej piersi.

pozdr,
Artur
 
 
Chudzin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Gru, 2006   

Odznaka wygląda, jak już wspomniano, na odznakę Frontu Litewsko-Białoruskiego z 1920 r. Raczej w wersji z tarczą:

 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Gru, 2006   

Fota może być pozowana - spodnie wyglądają na ciemniejsze, jak od garniaka. Buty też jakieś nie takie ... :nie:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group