C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kopia pasa oficerskiego wz. 36
Autor Wiadomość
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Całkiem ładny ten karabińczyk...

Do kompletu okuć do pasa wz. 36 dołączyła sprzączka do koalicyjki.



Teraz całość idzie do oksydowania. Jak odbiorę, będę znał cenę zestawu dla tych, którzy potrzebują same okucia.
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Jestem wstępnie zainteresowany takim kompletem. Ładnie wygląda.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Ładna sprzączka.
Piotr, mówimy o tym samym karabińczyku - stalowym z prostokątnym uszkiem na obrotowej osi:
http://allegro.pl/zabka-d...1405715905.html
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Ten do torby wygląda nieco inaczej. Inne mocowanie sprężynki.

Z lewej od mojej torby typu B (tej nietypowej). Z prawej od innej torby B (typowej)

 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Śro 23 Lut, 2011   


- typowe karabińczyki jak od żabki szabli, w torbie polowej typu B, produkcji warsztatu kaletniczego z Bydgoszczy.
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 23 Lut, 2011   

Ten od smyczy Vis'a ma moim zdaniem inaczej robioną sprężynkę. Ale jeśli do szabli i toreb używano takich samych, to będziemy mieli dwie pieczenie na jednym ogniu. Tylko, żeby udało się je w końcu zrobić...
 
 
RAFIK
[Usunięty]

Wysłany: Śro 23 Lut, 2011   

lucjusz8 napisał/a:
O tym wspominałem: http://allegro.pl/vis-smy...1395481670.html

Do smyczy do Visa ,Naganta,Perkuna sygnałowego ,powinien być taki sam karabińczyk jak pokazany przez Sarne z małym sprostowaniem (uszko na kretliku powinno być zaokrąglone a nie płaskie)
Łukaszu pokazana przez Ciebie aukcja na alledrogo jest fajnym erzatzem ten konkretny karabińczyk był stosowany do smyczy dla małych piesków (takowe posiadam ,z tych że smyczy)
 
 
RAFIK
[Usunięty]

Wysłany: Śro 23 Lut, 2011   

piotrek napisał/a:
Ten do torby wygląda nieco inaczej. Inne mocowanie sprężynki.

Z lewej od mojej torby typu B (tej nietypowej). Z prawej od innej torby B (typowej)

Piotrze te które pokazałes na zdjęciach występują (jako niemieckie niestety wykonane z aluminium)
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 23 Lut, 2011   

A gdzie takowe występują? Można je gdzieś dostać?
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lut, 2011   



- karabińczyk z PRL-u, z lat 70./80., odmiana duża (wys. 6 cm)
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Lut, 2011   

Właśnie zauważyłem, że Marek Kłoda ma w swojej ofercie pas oficerski wz. 36. Ale jak patrzę, szału ni ma...

http://www.repliki-kloda....oficerski_2.jpg
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Pią 25 Lut, 2011   

Panowie, czyli do smyczy powinien iść karabińczyk taki sam jak do żabki - taki jak ten który sarna pokazał z lat 70-tych? Pytam, bo mam smycz używaną do rakietnicy Perkun.
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Lut, 2011   

Rozpoczęły się próbne barwienia skóry. Użyłem farby do skór o kolorze ciemnego brązu, taki ciemny orzech. Zdjęcie nie oddają koloru idealnie, ale jest zbliżony.



Jeśli jutro zdążę, podejmę próbę wykończenia. Do wyboru dwie opcje - lakier do skór albo pasta utrwalająco-nabłyszczająca. Są pewne obawy, że po lakierze skóra będzie się za mocno świeciła. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Jakieś uwagi co do koloru? Może o ton, dwa jaśniejszy?
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Pierwsze próby nabłyszczania skóry zakończone. Zastosowałem dwie metody :

1. Pasta nabłyszczająca do skór.

Nabłyszcza lekko i zmiękcza skórę, nadaje jej lekko satynowy połysk. Efekt jednakże nie będzie w mojej ocenie trwały. Dla uzyskania połysku skóry trzeba ją będzie co jakiś czas nakładać.

2. Apretura nabłyszczająca

Trwale nadaje połysk skórze. Obawiałem się, że będzie się za bardzo świecić, ale odnoszę wrażenie, że efekt jest optymalny. Po wyschnięciu apretury nałożyłem jeszcze ww. pastę dla zmiękczenia i zakonserwowania skóry. W sklepie nie mieli próbki apretury bezbarwnej, stąd czarny kolor. Nie chciałem kupować litrowego opakowania bezbarwnej, gdyby miało się okazać, że się nie nadaje.

Oba kawałki skóry zostały nieco pomięte, by zobaczyć, jak zachowuje się ich powierzchnia. To co widać, to ślady po zgięciach, apretura zachowuje się ładnie, nic nie pęka.

Jutro będę miał do porównania oryginalną, przedwojenną koalicyjke.

Zdjęcie porównawcze :



Trzeba brać poprawkę na kolor brązu, na zdjęciu wyszedł ciemniejszy. W rzeczywistości jest ciemnoorzechowy.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

http://sklep.szable.bazafirm.pl/go/_info/?id=323
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Bardzo ładny karabińczyk. Mają w ofercie jeszcze wiele innych rzeczy m.in sprzążki.
Trzeba by go jeszcze poniklować czy posrebrzyć.
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

Horche, może to jest rozwiązanie naszego tematu?
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Mar, 2011   

Niestety, nie mają karabińczyków w sprzedaży. Można kupić u nich całą żabkę, karabińczyków nie sprzedają.
 
 
Horhe
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Mar, 2011   

Jeager napisał/a:
Horche, może to jest rozwiązanie naszego tematu?

Mogłoby być, tylko Jacek mnie olał, jak wielu starych znajomych, co mu pomagali wejśc na rynek rekonstruktorski. Od razu na wierzch wypłynęła podejrzliwość, że zacznę robić takie same żabki.
Naprawdę nikt z Was nie ma takiego oryginalnego karabińczyka? Muszę chyba znowu do roboty zagonić poszukiwaczy,do przegladnięcia zasobów piwnicznych szuflad itp.
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Mar, 2011   

Nie ma to jak komuś pomóc i Cię później oleje...

Efekty ostatniej wizyty na targu staroci :



Czy macie jakieś dokładne rysunki tych karabińczyków do żabki ponad to, co jest na rysunku z Dziennika Rozkazów z 1927 r.? Przy najbliższej wizycie u mojego metaloplastyka pomęczę go, czy zrobiłby takie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group