C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
broń słuzbowa podoficerów zawodowych
Autor Wiadomość
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

Niesamowite, że smycz do P08 oryginalna skórzana wygląda prawie jak do Visa. Może to był pierwowzór ? Smycze do P08 występowały ponoć bardzo krótko,uchwyt do smyczy mają tylko wczesne pistolety gdzieś mniej więcej do 1916/17 roku. Później już nie ma uchwuty, więc i smycz pewno odeszła w zapomnienie.
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   

Dokleję newsa do tego wątku ... nie wiem czy już widzieliście, ale zdaje się, że CLK KGP wreszcie opracowało dokumentacje techniczną i wdrożyło legalizację "Deko" pistoletu Vis wz.35 ... dwa egzemplarze na allegro jakby o tym świadczyły - posiadają już typowo polskie oznaczenia "CLK" ... i zapewne polskie papiery. Niesamowita sprawa, bo to oznacza, ze w niedalekiej przyszłości każdy wreszcie będzie mógł posiadać deko Visa z papierami, które rejestruje się na Policji, a nie jakiś żenujący odlew z aluminium.

Linki do aukcji (oczywiście to nie reklama):
http://allegro.pl/item893...et_vis_p35.html
http://allegro.pl/item893...et_vis_p35.html
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Śro 20 Sty, 2010   

Widziałem sie z Panami z gunserwisu i oglądałem niektóre egzemplarze.
Powiem tak - dla innych armii propozycje kuszące: Długie i krótkie mośki za 1100-1200zł,
mausery niemieckie: 1200-2000zł, ppsh - bodaj 600zł. Zrozumiałe - to ceny dobrych replik.

Natomiast dla mnie wydatek 2000-4000 zł za niemieckiego Vis-a to lekka przesada. Dadatkowo czesto stany nie w pełni kompletne. Nie skusiłem się.

Fakt jednak, ze wszystko jest w pełni legalne. Dekowce mają papiery i punce CLK. Z dowodem zakupu jedzie sie do miejscowej Komendy Woj. Policji i rejestruje się w ciagul (kilku dni...) taki egzemplarz. Koszt to wykupienie przy tej okazji ksazeczki posiadacza broni kolekcjonerskiej - 80zł.
I potem są już w niej kolejne wpisy - miejsca jest sporo.
 
 
Łuki
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Sty, 2010   

Heh. Pierwszą aukcję usunięto :)

A orientujecie się czy przeróbka (wymiana łoża, okucia) takiego zdekowanego i zalegalizowanego niemieckiego Mausera na polskiego jest legalna? Bo to by była zawsze jakaś alternatywa.
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Śro 20 Sty, 2010   

Punce są chyba na częściach metalowych - więc myślę, ze chyba sama wymiana drewna nie byłaby tutaj problemem.
 
 
pieczarka
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Sty, 2010   

Łuki napisał/a:
Heh. Pierwszą aukcję usunięto :)


I tak ciekawe, że gunservis_pl wstawił te aukcje bo w ich "O mnie" jest napisane:
Broń ostra wytworzona po 1850 roku oraz pozbawiona cech użytkowych - niestety ze względu na regulamin Allegro nie będzie się pojawiać na żadnej z aukcji .

zaraz pewnie zniknie i druga.
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Myślę, że teraz to głównie kwestia czasu .... pewno masowo zaczną się teraz pojawiać takie Visy za wysokie kwoty, ale z czasem być może się to unormuje jak tylko minie pierwsza fala entuzjazmu. Z resztą Vis pewno długo pozostanie w cenie, ale może fala jego popularności uruchomi coś nowego w FB Radom ? Skoro zrobili bagnety które rozeszły się jak bułeczki, może i z czasem ruszą z współczesnymi, tak zdekowanymi Visami ? Popyt na pewno będzie, przecież na pewno wiele osób będzie wolało takiego niż niszczenie oryginalnego. Być może równie szybko pojawią się deko FN-ek, Steyerów, Parabelek itp ... oby ;)

Co do przeróbki kosmetycznej detali nie wchodzących w ustawę o broni i ammo - takich jak np. łoże to myślę że nie będzie problemu. Do tej pory z papierami CLK KGP widziałem parę TT-ek, Beryla i parę innych ex-sowieckich konstrukcji to stemple i sygnatury z numerami są tylko na istotnych z punktu widzenia ustawy częściach broni. Nie ma ich na tych nie istotnych, więc wymiana paska, łoża, czy czegoś co de facto jest tylko dodatkiem do ex-broni chyba nie powinna być problemem.
 
 
Mario
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Kwestia tego, czy fabryce w Radomiu opłaca się produkcja zdekowanych VISów - dla nas rekonstruktorów zapotrzebowanie wydaje się duże, ale czy znajdzie się na tyle chętnych żeby FB miała w tym jakikolwiek interes?

Z drugiej strony skoro niedawno wypuścili serię VISów, to raczej wykonanie na tych samych częściach "niestrzelającego" egzemplarza nie powinno być zbyt drogie. Może brakuje inicjatywy właśnie ze strony rekonstruktorów?
 
 
RAFIK
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Według ustawy o broni i amunicji tylko zakład produkujący daną broń lub uprawniona do tego instytucja może pozbawiać cech użytkowych.
Dodam że fabryka która zajmowała się podczas II wojny produkcją MP 38,MP40,MP44 nadal je produkuje,mało tego produkują egzemplarze kolekcjonerskie tak zwane modele tych broni.Myślę że jest to dobry kierunek żeby wystosować odpowiednią petycję do FB RADOM
 
 
Mario
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Dokładnie - tak jak napisał Rafik, warto samemu przejąć inicjatywę, zebrać chętnych i walić z petycją do drzwi FB Radom. Myślę, że prawie każdy rekonstruktor chciałby mieć takie cacko w domu.
 
 
fiku


Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 272
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Vis jak Vis ale FB ponoć przymierza się do produkcji 29-ki albo maroszka dla kompanii reprezentacyjnej. Co jak co ale zdekowaną 29-ką to bym sobie sprawił.
A jak by jeszcze ktoś wymyślił jak ją mieć w wersji salut, ale tu chyba się zagalopowałem.
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

No fiku troszeczkę poszedłeś za ostro ;-)
 
 
Mario
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Z tego przymierzania się to znając życie niewiele wyjdzie. MON nie ma pieniędzy na sprzęt najwyższej potrzeby a co dopiero na "upiększanie" Reprezentacyjnej a nikt tego charytatywnie nie wyprodukuje.
 
 
Lookie
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Odkurzę temat....
Własnie skończyłem czytac ( po raz chyba 4) "Ułańską młodość" F.Skibińskiego.
Pod sam koniec, kiedy opisuje wymarsz już w sierpniu 1939, wspomina, ze zabrał z sobą Colta 35. Prawedopodobnie ma na mysli Colta 1911. To byłoby jasne i proste. Problem jednakże jest w tym, w jakiej kaburze owego Colta Skibiński na wojnę zabiera?? Wiadomo, że gabarytowo ów Colt pasowłaby do polskiej kabury dla Vis-a. Ale mozliwe, ze stosowano tez oryginalne kabury Colta. Czy ktos wie, jak one wyglądały??
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Może tam jest jakiś błąd. Pasowałoby bowiem 6,35 czyli noszone przez oficerów damki, jak FN Baby. Na oznaczenie w calach nie pasuje, bo nie ma kalibru .35 (jest .32 ACP, 38 ACP albo .45 ACP).
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Uwazam, ze mogl to byc Colt 1903/1908 (.32 ACP, czyli 7.65 mm), starszy/mniejszy brat M1911 .45 - oba pierwowzory Visa wz. 35, stad uzyte zwyczajowe okreslenie 'Colt 35'
egz. prod. 1924, w pudelku:
http://www.soldusa.com/de...10&bigpic=0#img
http://unblinkingeye.com/Guns/1903C/1903c.html
http://www.coltparts.com/pt_1903semiauto32.html
http://www.vis.zamosc.pl/stronavis/vis/budowa.htm
Byl produkowany w l. 1903-1946, a skladany z istniejacych czesci jeszcze do 1953.

Drugi Colt 1908, ale Vest Pocket Auto 6.35 mm (.25 ACP), (blizniaczy dla Browning "Baby") wygladal w porownaniu tak:
http://iwantthatknife.com...Colt_1908x2.jpg
http://iwantthatknife.com..._right_side.jpg
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Panowie apropo podoficerów zawodowych, od jakiego typu pistoletu, waszym zdaniem, jest to kabura vel futerał?



\
 
 
RAFIK
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010   

wydaje mi sie ze to Astra
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010   

O PPK nie słyszałem nigdy... Ale kto wie...
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010   

Chodzi tobie o pierwszą czy druga fotkę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group