C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mauser
Autor Wiadomość
robert_m
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007   

Dzięki!

A zatem, do pokostowania marsz!

Robert

Michał
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Wrz, 2007   

Cytat:
Kopia drewna do Kb Mauser - materiał drewno bukowe lub orzech w zależności od dostępności(bez okuć)
Koszt: 200 zł
Wykonawca:Marek Wojtasik
Kontakt i numer konta:Najprościej będzie na konto: 10194010765286633900000000
Marek Wojtasik
ul. Gorkiego 93 m 94
92-517 Łódż
Proszę pisać na adres e-meil:maromw@wp.pl

Czy ktoś może zamawiał łoże (chyba tak się nazywają te drewniane części w karabinie) u tego Pana. Jak jest z jakością produktu?

robert_m
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2007   

Ja zamawiałem u:

lestekf@o2.pl

Zamówiłem dwa łoża, poczekałem coś koło tygodnia i w paczuszce przyszło do domu.

Miałem możliwość sprawdzenia drewna na żelazie muzealnym.
Wz. 29 systemu mausera wskakuje idealnie (jakby stamtąd był wyciągnięty).

Zdecydowanie polecam

Robert

Mario
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Witam!

Orientujecie się może czy można jeszcze kupić te kopie zamków? Kompletuje właśnie Mausera i jakoś nie uśmiecha mi się kupowanie odlewu zamka ;)
Jeśli potrzebna jest większa ilość osób zamawiających to może zrobi się jakąś listę społeczną? Myślę, że nie tylko mi przydałaby się taka kopia?

Pozdrawiam,
Mario :)

qrak
Administrator

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Obawiam się, że facet zamknął działalność.
Ale proszę Rafika wypowiedź, on ma najpewniejsze info

Adam
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Również wysyłałem do niego kiedyś zapytanie w sprawie większej ilości zamków, odpisał że ostatnie już sprzedał. Jednak na motoweteranbazarze Mundury Historyczne miały te same zamki po 300zł, kontaktuj się z nimi.

Mario
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Hmmm...a jest sens w zdobyciu oryginalnej komory zamkowej? Jeśli bym taką zdobył to co musiałbym jej uczynić żeby była zgodna z prawem?

lucjusz8

Nie ma sensu. Oryginalna komora jest nielegalna.

bolas 

Chłopaki robiliście coś z drewnem ?
Moje jest stare ... i to stare wszystko oddaje. Owszem wygląda jak oryginalne, tyle że ponad 80-letnie ... a nie jak łoże karabinu w WP II RP. Myślałem nad jakąś renowacją drewna, która zaowocowała by rześkim i świezym drewnem, a nie starym ciemnym struclem.

Obserwując amerykańskie serwisy aukcyjne z bronią i częściami często widać pieknie odnowione drewna. Macie jakieś pomysły ? Jak odnowić drewno bez ryzyka spiłowania kształtu (np. papierem ściernym) ... ?

Zabiegi z pokostem/olejem lnianym i cała "zabiegownia" oczywiście w odp. chwili nastąpi. Ale wpierw wypadało by odświeżyć drewno. Żeby znów było ładne żółciutkie i świeżutkie ...

andrzej
[Usunięty]

Sposobów na czyszczenie drewna jest kilka, zależy to od stopnia zabrudzenia.
Alkoholem metylowym , kwasem szczawiowym , preparatami do zmywania powłok lakierniczych bądź cykliną , ale to wszystko zależy od drewna, i konserwatora jak dalece chce się posunąć w czyszczeniu.

czerwin
[Usunięty]

Wysłany: Śro 12 Lis, 2008   

Witam panowie, mam ogromną prośbę. Jako laik nie jestem w stanie odpowiedzieć dokładnie na pytanie czy to jest wz. 29:

http://www.allegro.pl/ite...iego_wz_29.html

I jeszcze jedno, czy ewentualnie nadały by się te łoża od czeskiego i niemieckiego mausera:

1.) http://www.allegro.pl/ite..._24_czechy.html

2.)http://www.allegro.pl/item477059429_kolba_mauser_98_dluga.html

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

przemi74
[Usunięty]

Pierwsza aukcja to loze do hiszpanskiego mausera. Srednio zgodna z kbk wz. 29. Czeskie loze jest bardziej podobne ale jest za krotkie i wymaga kilku przerobek (oprocz wydluzenia), niemieckie loze odpada (to hiszpanskie rowniez). Rozejrzyj sie za kopia.

RAFIK
[Usunięty]

Żaden z nich sie nie nadaje my mamy KB Gew98 sa to krótko mówiąc z długim łozem karabiny.
Taki jak w linku ponizej:
http://allegro.pl/item477...r_98_dluga.html
ten egzemplaż jest niestety nie kompletny brakuje nakładki górnej,obsady bagnetu,bączka przedniego ,boczka tylnego, stopki kolby oraz śruby wzmacniającej łoze powiezie to Ciebie z torbami jak byś to miał wszystko kupić oddzielnie.
Nie dodałem sprezyn tez nie ma do bączków.
Chyba ze wyrwiesz za 100 zeta ta kolbe to jeszcze by sie opłacało.
Ostatnio zmieniony przez RAFIK Śro 12 Lis, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

fiku

Skontaktuj się ze sklepem
http://sklep.fort.send.pl...0f10fea8fc094d0
Do niedawna na stronie miał ofertę łóż tureckich które dość łatwo przerobić do naszych potrzeb (trzeba zmienić obsadę bagnetu i skrócic nakładkę).
Mimo że oferty na stronie juz nie ma zajomy takowe od niego jeszcze niedawno kupił, może jeszcze ma coś na sprzedaż.

RAFIK
[Usunięty]

http://allegro.pl/item480...user_gew98.html
To sie nadaje ale mysle ze jakieś 300 zeta trzeba bedzie dać

Mario
[Usunięty]

Mój kolega ma na zbyciu właśnie takie tureckie łoże zakupione w sklepie FORT. Napisz do mnie na PW to dam Ci do niego namiar.

Pozdrawiam,
Mario

czerwin
[Usunięty]

Dziękuje panowie. Podziwiam profesjonalizm. Chciałem jeszcze zapytać ile wyniosła by mnie inwestycja w takie tureckie łoże razem z przeróbkami, i czy w łożu proponowanym przez Rafika potrzebne będą jakieś przeróbki. Krótko mówiąc co mnie taniej wyniesie (byle z dobrym efektem) :) .

przemi74
[Usunięty]

To loze, ktore zaproponowal Rafik wymaga odswiezenia (srodki do konserwacji i czyszczenia drewna, oksydowanie czesci metalowych). Nie wiem ile wyniesie przerobka loza tureckiego.

Mario
[Usunięty]

Jeśli chodzi o przeróbkę tureckiego łoża to musisz je nieco skrócić, dokupić nowy przedni bączek i nasadę bagnetu (te części kupisz na allegro za jakieś 40 zł - sam mam na zbyciu taki bączek i nasadę). Wydaje mi się, że samo drewno musiałbyś nieco odświeżyć, ale to raczej niewielkie koszty...musiałbyś tylko przy nim posiedzieć. Musisz także przyciąć nakładkę, aby wszedł Ci za nią garbaty celownik.

Najlepiej to skontaktuj się z Fiku bo z tego co pamiętam to właśnie on doprowadzał do stanu używalności takie łoże.

Jeśli coś pominąłem to uzupełnijcie proszę.

czerwin
[Usunięty]

Czyli łoże zaproponowane przez Rafika wymaga jedynie konserwacji i nie trzeba niczego dokupywać przycinać itp. ? Facet twierdzi, że jest ono od polskiego karabinu. Wybaczcie jeśli zadaje głupie pytania ale wole mieć pewność zanim wydam na to pieniądze, a sam kiepsko się w tym ogarniam.

Odpowiedz do tematu