C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Z życia Garnizonu Warszawa
Autor Wiadomość
blazlov 


Dołączył: 08 Lut 2020
Posty: 164
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2020   

To dziś taka oto fotografia, bo coś cisza w tym wątku.
Nie jest opisana, ale widać doskonale, które to miejsce, i jaka formacja :)

 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2020   

Ano widać.:-)
Po uszykowaniu kompanii honorowej widać ponadto , że to asysta towarzysząca dość licznym wizytom dyplomatycznym w Warszawie i protoklarnemu odwiedzeniu przez nie GNŻ.
Nie jest to żadne święto, gdyż wtedy BS zajmował by na Pl. Piłsudskiego inne miejsce.

Natomiast ciężko mi jednoznacznie wskazać która to konkretnie ze zmian BS złuzacych w półroczach raczej zimowych, gdy nie widać reszty kompanii, co pozwoliło by po noszonym umundurowaniu strzelców określić czy to już Zmiana Kujawsko-Pomorska , czy jeszcze Wołyńsko-Podolska, czy... nawet Górska ( w pełni okresu zimowego nie noszono peleryn a kadra zawodowa nosiła już wtedy płąszcze nowego wzoru).
Podoficerowie pocztu sztandarowego noszą jeszcze oznaczenia stopni sprzed zmian z grudnia 1938 ( wg których nowe oznaczenia stopni noszone od lutego 1939) co wyklucza tu nam ostatnią Zmianę Krakowsko-Śląską BS.
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Sob 26 Wrz, 2020   

blazlov napisał/a:
To dziś taka oto fotografia, bo coś cisza w tym wątku.
Nie jest opisana, ale widać doskonale, które to miejsce, i jaka formacja :)

Obrazek


Piękne i nieznane mi dotąd zdjęcie ukazujące szczegóły pocztu BS.
Szkoda, że pojawiło się ono tak późno, gdyż lata temu łamaliśmy zęby na szczegółach dostępnych zdjęć aby wychwycić na nich właściwy wygląd pocztu.

Tutaj ładnie widać umundurowanie - plecy płaszczy wz. 36, umiejscowienie kabur asysty na pasie, szable wz. 21 i temblaki podoficerskie.

Czy to Twoja odbitka?
 
 
blazlov 


Dołączył: 08 Lut 2020
Posty: 164
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 26 Wrz, 2020   

lucjusz8 napisał/a:


Czy to Twoja odbitka?


Tak. Wszystkie foty które wrzucam tu na forum są z mojej kolekcji, jeśli zdarzy się tak, że będę wrzucał coś z po za to na pewno dodam odpowiednią adnotację :)
Co do czasu upublicznienia, no w myśl powiedzonka, lepiej późno niż wcale :D
a tak całkiem poważnie, to posiadam tą fotografię od dłuższego czasu i dopiero ostatnio zacząłem się jej przyglądać. Kiedyś zdawało mi się, że tam na naramienniku jest 28, ale to była grubymi nićmi szyta teoria więc fotografia leżała spokojnie w zbiorze 'do rozpoznania'. Teraz wiedza większa, a i sposób rozpoznawania tez trochę zmieniłem. Przeglądałem zdjęcia kilka dni temu i trafiłem na tą fotę, patrzę na sztandar - między innymi dzięki Waszemu sztandarowi - i sobie myślę, 'o Batalion Stołeczny, fajnie' :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group