C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
broń słuzbowa podoficerów zawodowych
Autor Wiadomość
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Gru, 2010   

Jeśli można to ja też poproszę o szczegóły w sprawie FN 10.
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Sty, 2011   

bolas napisał/a:
Zapewne oryginał, zdjecie to jakaś dawna aukcja z egun.de ... jako miłośnik tematu od lat kataloguje wszystko co wyszperam w sieci :) Pomaga śledzić dzieje konstrukcji.


Myślałem, że jesteś szczęśliwym właścicielem owego ;)

A w temacie FN, jak najbardziej szczegóły prosimy ;)
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Ciekawostka z allegro, jak oceniacie ? Nie mam porównania, nie posiadam oryginalnej kabury, a ze zdjęć ciężko wiarygodnie coś powiedzieć ...

http://allegro.pl/kabura-...1397510471.html

 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Porównywałem z tą :

mauser 1910

Moje wątpliwości budzi wykonanie takiej kabury ze skóry niebarwionej. Skoro broń kalibru 6,35 używana była przez oficerów bądź poza służbą, bądź przy okazji uroczystości, defilad, itd. pewnie kabury kupowano barwione. Jak widać, w oryginale z WEU inaczej wykonana jest dolna część - zaszyta, kiedy w kopii z allegro pozostawiono ją otwartą.
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Kolor skóry i jej wykończenie można dopracować samemu, gorzej z krojem odpowiednim :) Dobrze to widać na mojej P08 - kupiłem surową od Schippera, a po 2 latach odpowiedniej konserwacji po użyciu wygląda jak oryginalna i non stop się ludzie mylą.
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Gdyby tak mieć pozwolenie...

FN 1903

FN 1906
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

No, chyba że deko...

FN 1910
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Mnie dziwi troszkę, że FN-ek nie widać na polskim rynku deko. Dokumentacja techniczna pozbawiania cech użytkowych do FN wz.1910 była jedną z pierwszych jakie opracowano dla CLK KGP, a tych pistoletów póki co w ogóle nie widziałem zdekowanych przez CLK. Tym bardziej to dziwne, że sa tanie na zachodzie, produkowano je w wielkich ilościach - nawet z marżami sprzedawców w Polsce powinny spokojnie nie przekraczać poziomu tysiąca złotych ... coś jak TT wz.33 mniej więcej. No a dodatkowo idealnei się nadają zarówno dla rekonstrukcji II RP jak i WH, czy pierwszowojennej ... odbiorców byłaby kupa w tej cenie ... w przeciwieństwie do np. tego co się dzieje w temacie P08, Waltherów itp ...
Ostatnio zmieniony przez bolas Wto 04 Sty, 2011, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Cena 2 250 zł jest nieco wygórowana. Gdyby oscylowała ok. 1 000 zł można by się skusić. Rozmawiałem swojego czasu na temat cen VIS'a w USA, oczywiście sprawnego. Za niemiecki trzeba ponoć położyć ok. 1 000 USD, polski oscyluje w okolicach 2 000 USD.
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Niezła cena z tym zdekowanym FN 1910 :) Przebitka kosmos ...
W Niemczech circa 80-150 Euro, a u nas 2200 PLN hehe ...
http://www.egun.de/market/item.php?id=2982540
http://www.egun.de/market/item.php?id=3087152

Visy polskie są o wiele droższe ... 2tys USD to raczej przeciętny stan no i jakiś najbardziej obfity rocznik. Tylko serce mi pęka jak widze deko Visa ... to barbarzyństwo. Nawet niemieckich szkoda.
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Każdej starej broni szkoda, bo deko to nic innego jak jej niszczenie. Cóż... czekamy na nowelizację ustawy ;)
 
 
Mario
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Akurat nowelizacja ustawy w tym konkretnym zakresie niewiele zmieni ;) .
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Ja czekam na tę kolejną, za kilka(naście) lat, która może coś w tym temacie zmieni ;)
 
 
Mario
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

No to pozostaje nam tylko modlić, aby do tego czasu coś jeszcze nam zostało do kupienia :)
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

Odzyskałem swoją kaburę i mierzyłem ją. Mam na myśli tę :



Ma 17 cm długości o 11 cm szerokości. FN 1910 ma 153 mm długości, może by wszedł.
 
 
Horhe
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

Bardzo mi jednak ta Twoja kabura przypomina jeden ze wzorów pasujących do Mausera 7,65 wz.1910
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Sty, 2011   

Też mi pasuje na Mausera 1910. Tu jest oryginał :

mauser 1910
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Lut, 2011   

Zakupiona ostatnio kabura do FN Baby. Jest tak mała, że nie chce mi się wierzyć, że do czegoś innego mogła służyć. W najdłuższym miejscu (z góry na dół) ma 12 cm wzdłuż górnej krawędzi 9 cm. Próbowałem wcisnąć do niej Start1 i nie wchodzi.



To co rzuca się w oczy, to wyrwany knopik, odpruta część do przechowywania magazynka i wtórnie, źle przyszyty pasek do zapinania. Jest jednak wzór, do uszycia kopii.
 
 
Kowalinho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011   

Czołem,

Czy w czasie wojny polsko-bolszewickiej (lub tuż przed, tuż po zakończeniu) jako prywatny zakup podoficera/oficera mógł się zdarzyć pistolet Colt M1911 0.45 cala? W oryginalnej kaburze? Patrząc na mnogość demobilu amerykańskiego nie jest to chyba wykluczone. Nie znalazłem niestety żadnych zdjęć z okresu z takowym pistoletem / kaburą.

Przejrzałem już ten wątek, lecz nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Oczywiście chodzi mi o okres mniej więcej 1919-1922, nie lata trzydzieste ni 1939 rok.
 
 
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011   

Coś mi świta, że gdzieś czytałem o Coltach 1911 w czasie wojny 1920 r. Nie pamiętam tylko, gdzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group