C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Udżwiękowione dokumenty filmowe
Autor Wiadomość
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   Udżwiękowione dokumenty filmowe

http://www.youtube.com/wa...feature=related

- spotęgowane pogłosem dżwięki z Placu Marszałka - spomiędzy skrzydeł Pałacu Saskiego:
powitanie, stuk obcasów salutujących oficerów, gra orkiestry 30 psKan, komendy wojskowe

- hymny narodowe Estonii (grany dwa razy: od momentu powitania i przy pożegnaniu) oraz Rzeczypospolitej (1:33 - jakże wspaniale, odmiennie grany Mazurek Dąbrowskiego!)

- detale uchwycone w poszczególnych kadrach: wszyscy oficerowie salutują oddając honory przy powitaniu (premierowi Estonii, towarzyszącym gościom, sztandarom, oddziałom wojska i PW, wreszcie oficerowi skladającemu meldunek/oddającemu honory szablą); kbk bez bagnetów (!), 1:42 - stojący w szyku sierżant z odznaką pamiątkową 30 psKan
2:21 - wszyscy wojskowi salutują cały czas w okresie, gdy grany jest hymn - po raz drugi, gdy idą do samochodów, nie opuszczają ręki (aż do końca filmu), jedynie kpt. J. Hartman i oficer 1pszwol. kończą salutowanie wcześniej wsiadając do limuzyny (prawdopodobnie jadącej z premierem na Zamek Królewski na wizytę u Prezydenta RP)
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Pięknie :) Lubię jak analizujecie, bo więcej widzicie niż ja. Ja już nauczyłem się "czytać" kawalerię, ale piechotę mniej. Aż się chce kopać dalej po dysku twardym. W końcu jest tego ponad 1000 do 1400 sztuk. Narazie zamieściłem 408 filmów z II RP.

Ale na początku była nagonka na mnie, różnych internetowych historyków że pokazuje i wogóle jak śmiem.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Pathe, to jeszcze długa droga daleka...
barierą dla rozpoznawania jest jakość kopii: wielkość pliku audio/video i niewątpliwy brak obróbki.
Ale najważniejszym jest świadomość, że dany temat wogóle istnieje, że sfilmowano zdarzenie i dokument zachował się w przyzwoitym stanie.
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Niestety niektóre rzeczy są w dobrej jakości, inne w gorszej - pikseli sam nie dorzucę. :)
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Chodzi mi raczej o jakość wyjściową - pierwszy plik cyfrowy z oryginalnej kopii filmowej na taśmie 35 mm. Wiele z tzw. 'filmików' sprawia wrażenie kopii z kopii starej kopii. Dotarcie do pierwowzoru (vide WFDiF) pozwala na uzyskanie możliwie dobrej jakości (np. 'Zmiana Warty Głównej przed Komendą Miasta w Warszawie'). Do tego ścieżka dźwiękowa - lepsza, zsynchronizowana, wyraźna.
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Niestety Sarna, wrzucam co mam :)
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Twój kanał na Tubie jest niezrównany pod wieloma względami - stanowi dla wielu doskonałe źródło informacji. Ogromne dzięki!

Czy możesz wskazać na podobne dokumenty filmowe z zsynchonizowanym dźwiękiem jak ten z wizyty premiera Estonii? Oczywiście w temacie wojskowym drugiej połowy lat 30. ...
Znam przede wszystkim 'Powrót z manewrów, IX 1936', całe, długie sekwencje przejścia wojsk przez Poniatowszczaka, z oryginalnymi odgłosami wiwatujących tłumów, dzieciaków, orkiestr piechoty 21, 36 pp i 1 pszwol.
w NAC to samo zdarzenie ma galerię 18 zdjęć, ale ani śladu ujęć z mostu Poniatowskiego -
http://audiovis.nac.gov.p...c6da23d4120107/
 
 
Pathe 


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 142
Skąd: GRH BMAP
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

Musiałbym szukać ręcznie. Zawsze tam gdzie są tłumy albo duży ruch samochodowy, nasi dźwiękowcy podkładają dźwięki już w studiu.

Dla przykładu dźwięk nagrany na miejscu, gdzy okrzyki ludzkie zlewają się w duży szum:
http://www.youtube.com/wa...nel_video_title



Teraz wrzuciłem ten film. Na końcu wyraźnie dźwięki dograne:
http://www.youtube.com/watch?v=VcBpTziP3qE
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

Dzięki Pathe - podchorążacy SPP Komorowo w mundurach historycznych na dziedzińcu Belwederskim - przedtem w marszu na czele oddziałów piechoty...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group