To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

Intendentura - Oprządzenie i wyposażenie podchorążego rezerwy

kiler - Pią 06 Paź, 2017

A tutaj podchorążowie "rezerwiści" w jednym z grudziądzkich lokali. Świeżutkie pasy "kazionne", ale na wieczorowe spodnie za niska szarża i może za płytka kieszeń :D
kiler - Wto 19 Gru, 2017

Czasem warto wracać do "Garnizonu Zambrów".
Podczas kolejnego przeglądania tego albumu zwróciłem uwagę na to zdjęcie poniżej: prawie wszystkie możliwe kombinacje mundurowe w ramach jednego kursu: mundur wz.19 + patki wz.19, mundur wz.36 + patki wz.27, mundur wz.36 + patki wz.36. W zasadzie brakuje tylko kurtki wz.19 z patkami wz.27 (może schował się za ścianą :D )

ArturS - Wto 19 Gru, 2017

Natomiast trzeba wiedzieć jedno - na służbie czy na zajęciach tak podchorążowie nie wyglądali. Obowiazywało umundurowanie jednolite.

Tu ewidentnie mamy fotkę zrobiona w kompletnie innej okoliczności - w wolnej chwili - kilku kolegów właśnie za chwile wyjdzie na przepustke w swych wyjsciowoych mundurach ( których nie nosiło się na codzień) . Inni pozostaną w koszarach to ci w mundurach wz 19, które nosiło się na codzień. Fotografia z okresu 1937/38.

kiler - Pią 22 Gru, 2017

Mnie bardziej zdziwił ten rozrzut: mundury codzienne najstarsze z możliwych (chodzi mi o komplet mundur + patki) a mundury wyjściowe najnowsze z możliwych (a nie np. wz.19/27 z patkami wz.27). Ponadto zastanawia mnie dlaczego dwaj mają wyjściowe kurtki wz.36 z patkami wz.27 a jeden z patkami wz.36? Patki przychodziły w pakietach i nie starczyło tych nowych dla wszystkich, czy kurtki przychodziły od razu z patkami i ten st. strz. pchor. dostał kurtkę z późniejszej dostawy już z nowym typem patek? Warto też zwrócić uwagę, że stopień ma naszyty jeszcze na starą modłę.
Rzadki - Sob 23 Gru, 2017

Ja bym nie powiedział, że przy tej 36-tce są patki wz. 27, za słabe zdjęcie, myślę raczej o patkach wz. 36.
kiler - Wto 02 Sty, 2018

Bez przesady Adam: u drugiego i czwartego od prawej jak byk widać późne patki wz.27 z poszerzonym i zaostrzonym szpicem. Pierwszy z prawej ma natomiast patki wz.36 - bardzo dobrze widać niewielkie zaokrąglenie, które zastąpiło szpic 27-emek.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group