To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

Intendentura - czekanik dowódzcy sekcji w kawalerii

Anonymous - Śro 09 Mar, 2011

Toć widać Pawle, że miarka - co 5 pojedyńczych jest po 2 lub 3 dziurki
Anonymous - Czw 10 Mar, 2011

lucjusz8 napisał/a:
Rafale - na tym Twoim z Wiednia też one są? Mój był niestety bez trzonka w podobnym stanie do tego z pierwszej fotki.


Tak, na moim "wiedenskim" toporku sa te "dziurki" kazda jest w odstepie 1cm a co 5 cm sa jeszcze dodatkowo dwie poprzeczne "dziurki".

Trzonek toporka z "dziurkami"



oraz toporek w calej okazalosci. Na moim toporku dziurki sa jednak nabite po przeciwnej stronie trzonka niz na zdjeciu Piotra :co:



I jeszcze dwa fragmenty zdjec z epoki gdzie dosc wyraznie widac te "dziurki"



Anonymous - Czw 10 Mar, 2011

No proszę ! Do niedawna myślałem, że zdjęć czekanika nigdzie nie ma, a tu nagle wysyp nastąpił ;)
Anonymous - Czw 10 Mar, 2011

No dobrze to wiemy juz ze czekanik ktorego szukales jest tak naprawde czekanikiem austro-wegierskim. Zastanawiam sie tylko czy w Polsce produkowano te czekaniki w okresie miedzy wojennym, a jesli tak to pod jakim oznacznemiem? Czy moze poprostu uzywano czekanikow ktore pozostaly po CK armii i ich produkcji w kraju nigdy nie uruchominono?
Anonymous - Czw 10 Mar, 2011

Patrząc na oporządzenie widoczne na zdjęciu, to raczej byłbym ku opinii że to może być CK ... chlebak też nie jest polski na tym zdjęciu, to muszą być wczesne lata 20-te. Austriackie chlebaki zniknęły stosunkowo szybko z użycia w WP, a tu je widać.
Anonymous - Czw 10 Mar, 2011

Piszac zdjecia z "epoki" mialem na mysli lata 1914-1918.
Anonymous - Czw 10 Mar, 2011

Aha czyli przeczucię, że na zdjęciu jest żołnierz austriacki mnie nie zawiodło ? Coś tak właśnie sporawo sprzetu CK jak na WP.
Anonymous - Czw 10 Mar, 2011

Zgadza sie, orginalne zdjecia czekanikow ktore wstawielm na forum przedstawiaja je w CK sluzbie. Obydwa zdjecia sa datowane na rok 1916.
Pathe - Czw 10 Mar, 2011

Czyli mamy czekani CK armii. KOP1939, a masz może futerał skórzany? Jest dość skomplikowany w budowie.
Anonymous - Pią 11 Mar, 2011

Nie zapominajcie o materiale wojennym jaki dotarł do Polski wraz z Armią Polską z Francji i w ramach pomocy Francuskiej Misji Wojskowej w Polsce; komplet saperskich narzędzi 1918:


Anonymous - Pią 11 Mar, 2011

Tak, mam replike futeralu do tego czekanika.
Anonymous - Pią 11 Mar, 2011

A możesz zrobić fotki i pokazać?
Anonymous - Pią 11 Mar, 2011

No nie wiem musze sie nad tym zastanowic ;-)

i po chwili zastanwienia....


fiku - Nie 13 Lis, 2011

Wczoraj na giełdzie staroci kupiłem czekanik identyczny jak Twój Rafale. Co ciekawe też ma na trzonku miarkę. Czy takie miarki spotykało się może na toporkach strażackich czy tylko na sprzęcie wojskowym?
Pathe - Pon 14 Lis, 2011

Jeden z dwóch czekaników pruskich, w posiadaniu GRH 7 DAK. Czekają na nowe trzonki i futerał.


Anonymous - Wto 15 Lis, 2011

Ouj muszę przekopać piwnicę, mam takie jednego, albo nawet i dwa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group