C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcie dziadka
Autor Wiadomość
Oleg70
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Paź, 2010   Zdjęcie dziadka

Добрый день.
Скажите можно ли по фотографии понять в каком польском военном

училище учился мой дедушка.
Нашел его фотографию, где он в военной форме польской, на обратной
написан год январь 1937 год.
Дедушка родился в 1918 году в Дубоносах,Мядельского района, до 1939

годаэто была територия Польши. Локтик Иван Александрович.

С Уважением Олег

Chodzi mniej więcej o to: Oleg pyta się, czy to możliwe, że na zdjęciu jest Jego Dziadek - Iwan Loktik. Na odwrocie jest data styczeń 1937 rok. Jego Dziadek urodził się w 1918 w miejscowości Miadzel (?) czyli tam, gdzie przed 1939 rokiem była Polska.
@Oleg - could you write in english or both russian and english? Today not many Poles know or remember russian.
Zmieniłem też temat.
qrak
Ostatnio zmieniony przez qrak Nie 24 Paź, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
qrak
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 429
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 24 Paź, 2010   

Możesz mieć rację. Pojawia się tam zwrot "akademia wojskowa", ale ni jak do kontekstu mi nie pasował.
 
 
Mario
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Paź, 2010   

W tłumaczeniu Angeliki co by wszyscy zrozumieli :)

"Dzień dobry,

Powiedzcie mi proszę czy można po tych zdjęciach rozpoznać w której polskiej szkole wojskowej uczył się mój dziadek?

Znalazłem jego zdjęcie w polskim mundurze. Zdjęcie jest na odwrocie podpisane styczeń 1937.

Dziadek urodził się w 1918 w Dubonosach, w rejonie miadelskim - do 1939 było to w granicach Polski.

Nazywał się Iwan Łoktik (pradziadek Aleksander Łoktik).

z poważaniem

Oleg"
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Nie 24 Paź, 2010   

Олег, спасибо за показаны фотографии своего деда. Ha грудь видно POS - государственный спортивных значок - популярный во всей армии. Очень Самое удивительное, шляпа - не типичная польская военная шапка - я не могу ответить точно, но это напоминает мне когда-либо видели на рисунке 1933 года, шляпу "Straz Graniczna" - гвардии Пограничный (защита западной и южной границах страны.школа SG была расположена в Gora Kalwaria вблизи Варшава).
шляпу я видел только нa рисунке, а не на архивных фотографиях и мой информацию должнo понимать как попыткy объяснить.

С Уважением,
Artur
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Artur jak już tak "wymiatasz"" rosyjskim wklej wersję polską ;-)
Dla informacji ogółu.
Bo ja szczaw jestem w ludowej ojczyźnie na nauki po rosyjsku to się nie załapał, francuski, angielski i niemiecki owszem ale pa ruskkji to niet!
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Артур, вы очень красиво написал на русском языке :)
Привет Олег. Где вы живете сейчас? Украине? Беларусь?

Schreku, nie nada bajatsa,nada uczitsa :)
 
 
Oleg70
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Добрый день всем!
писать могу по русски,а по польски через переводчик только.
 
 
Oleg70
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Jeager napisał/a:
Артур, вы очень красиво написал на русском языке :)
Привет Олег. Где вы живете сейчас? Украине? Беларусь?

Schreku, nie nada bajatsa,nada uczitsa :)


Егерь добрый день,живу я сейчас в Красноярске это в Сибири в самом центре России.
 
 
Oleg70
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

ArturS napisał/a:
Олег, спасибо за показаны фотографии своего деда. Ha грудь видно POS - государственный спортивных значок - популярный во всей армии. Очень Самое удивительное, шляпа - не типичная польская военная шапка - я не могу ответить точно, но это напоминает мне когда-либо видели на рисунке 1933 года, шляпу "Straz Graniczna" - гвардии Пограничный (защита западной и южной границах страны.школа SG была расположена в Gora Kalwaria вблизи Варшава).
шляпу я видел только нa рисунке, а не на архивных фотографиях и мой информацию должнo понимать как попыткy объяснить.

С Уважением,
Artur


Артур, спасибо большое за информацию, пытаюсь собрать информацию о своих предках, где жили, что делали.Жаль не много осталось информации, у меня Дедушка Локтик Иван родился в 1918 году в Дубоносах, а бабушка Грунович Елена в 1923 году в Кривичах-мядельского района, до 1939 года это была территория Польши, в 1941 году деда арестовали и сослали в лагеря на 10 лет и на 5 лет на поселение в Красноярск, в Кривичах остались его мать -Грунович-Локтик Анна и сестра Грунович Елена.В 1943 году родился мой отец Ровда Вячеслав , а в 1951 году Сестра с сыном уехали к брату в красноярск так здесь и осели.По расказам деда у него осталась сестра в Кракове.

С уважением Олег
 
 
qrak
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 429
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Proszę, kto rozumie dobrze rosyjski, niechże przetłumaczy.
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

[quote="Oleg70"]
Jeager napisał/a:


Егерь добрый день,живу я сейчас в Красноярске это в Сибири в самом центре России.


Олег, вы живете в городе Красноярске? между 1940-1945 жил в изгнании там, мои дедушки и бабушки и ее дочь. Krasnojarskij Kraj, Novosielovski Rejon, Selo Bazandaikha, Sowchoz Ovcovod!
Ostatnio zmieniony przez Jeager Pon 25 Paź, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

qrak napisał/a:
Proszę, kto rozumie dobrze rosyjski, niechże przetłumaczy.


Karol, niesamowite! Sybirak! Jak moi dziadkowie! Tylko, że on tam został, ale spotkanie!!!! :)
 
 
qrak
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 429
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Marcinie, a mogę prosić Ciebie o przetłumaczenie wszystkiego co Oleg, Artur i Ty napisaliście?
Moja rodzina też 6 długich lat na Syberii spędziła. Faktycznie niesamowite spotkanie.
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Артур, спасибо большое за информацию, пытаюсь собрать информацию о своих предках, где жили, что делали.Жаль не много осталось информации, у меня Дедушка Локтик Иван родился в 1918 году в Дубоносах, а бабушка Грунович Елена в 1923 году в Кривичах-мядельского района, до 1939 года это была территория Польши, в 1941 году деда арестовали и сослали в лагеря на 10 лет и на 5 лет на поселение в Красноярск, в Кривичах остались его мать -Грунович-Локтик Анна и сестра Грунович Елена.В 1943 году родился мой отец Ровда Вячеслав , а в 1951 году Сестра с сыном уехали к брату в красноярск так здесь и осели.По расказам деда у него осталась сестра в Кракове.

С уважением Олег

Artur, dziękuję bardzo za informacje, próbuje zebrać informacje na temat swoich przodków, gdzie mieszkali, co robili. Niestety informacji tych nie zostało mi zbyt dużo. Jan Loktik dziadek urodził się w 1918 roku w Dubonosach a babcia Grunowicz Helena w 1923 roku w Krzywicach powiatu Miadelskiego w 1939, było to terytorium Polski . W 1941 r. dziadka aresztowali i zesłali łagru na 10 lat i 5 lat na zamieszkanie w Krasnojarsku, w Krzywicach została jego matka Grunowicz-Loktik Anna i siostra Grunowicz Elena. W 1943 urodził się mój ojciec, Robda Wiaczesław, a w 1951 r., siostra z synem wyjechała do brata w Krasnojarsku i tu zamieszkali. Dziadek opowiadał, że ma siostrę w Krakowie.

Pozdrawiam, Oleg

Arturze, skoryguj proszę jak coś pomyliłem.
Ostatnio zmieniony przez Jeager Pon 25 Paź, 2010, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

ja spytałem gdzie Oleg mieszka dokładnie i podałem, że moi pradziadkowie z córką spędzili lata 1940-1945 w Krasnojarskim Kraju na zesłaniu.

Powiat Miadelski to obecnie Białoruś, okolice jeziora Narocz!
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

dziękuję Darku :)
 
 
Oleg70
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Artur, dziękuję bardzo za informacje, próbuje zebrać informacje na temat swoich przodków, gdzie mieszkał, co nie delali.Zhal za dużo informacji, Ivan I Loktik dziadek urodził się w 1918 roku w gil i babci Grunovich Elena w 1923 roku powiat Krivichi-Myadel 1939, było terytorium Polska w 1941 r. jego dziadek został aresztowany i zesłany do obozów jenieckich na 10 lat i 5 lat na rozliczenie w Krasnojarsku, w Krivichi opuścił matki Grunovich-Loktik Anna i siostra Grunovich Elena.V 1943 urodził się mój ojciec, policji, Wiaczesław, w 1951 r., siostra i syn wyjechał do brata w Krasnojarsku więc o oseli.Po dziadek raskazam opuścił jego siostra w Krakowie.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
parzydar napisał/a:
W tekście znalałem tylko jedną nieścisłość - chodzi o miejsce urodzenia - powinno być Dubonosy.



W rzeczywistości mój dziadek urodził się w d.Dubonosy, a babka w Krivichi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeager napisał/a:
qrak napisał/a:
Proszę, kto rozumie dobrze rosyjski, niechże przetłumaczy.


Karol, niesamowite! Sybirak! Jak moi dziadkowie! Tylko, że on tam został, ale spotkanie!!!! :)



Prawdą jest, niezwykłe sovbadenie-mieszkam w Krasnojarsku, a inny krewny w czasie wojny zostały tu w Krasnojarsku Novoselivs'ka rayone.Privet z Syberii.
Ostatnio zmieniony przez qrak Pon 25 Paź, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oleg70
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Paź, 2010   

Вот обратная сторона фотографии моего дедушки
 
 
Oleg70
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Paź, 2010   

Jeager napisał/a:
dziękuję Darku :)


Егерь, а Ваши родные как попали в Красноярск? Были сосланы во время войны?А вы сами не были в России,в Красноярске?

Олег
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Paź, 2010   

Олег,
17. Сентябре 1939 г. Советы вторглись в Польшу и заняли восточные территории Польши. Мой дед и его семья жили в Trembowla. В 1939 году он был в лесной службы. Сталин решил, что наиболее опасная группа для Советского Союза. Может помочь польских партизан. Дедушка и семьи был арестован в феврале 1940 года и, как ваш дедушка был депортирован в страну Красноярске. Дед в 1943 году отправился в польской армии и воевали до 1945 года. Mой дед был шанс вернуться с польской армией. Тогда в 1946 году вернулся слишком прабабушка с дочерью, уже в новых землях увезли в Германию после войны. Ну, теперь мы живем К западу Польшы.

Это Сибири было на протяжении всей своей детство в истории своей бабушки. Ребенка на овец пасутся на степь, Кыргызскойе курганы. Волки нападают овец. Мой дед работал в кузнице, и это, вероятно, не будет идти в тайгу рубить дерево, где люди умирают быстро. Вот уже некоторое время планирует выехать в Красноярский край и увидеть эти места..... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group