C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
A to ci zagwozdka...
Autor Wiadomość
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lut, 2011   

Paweł gdzieś to wrzucił, ale jakiś czas temu miał kaprys i pokasował wszystkie stare posty, zdjecia przepadły.
 
 
RAFIK
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

bolas napisał/a:
Paweł gdzieś to wrzucił, ale jakiś czas temu miał kaprys i pokasował wszystkie stare posty, zdjecia przepadły.

No nie gadaj jak to ?
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

Schrek napisał/a:
W naszym wojsku było wszystko.....


Bo jest to scheda po wojnie 1919- 1920, kiedy to robilismy zakupy zagranicą aby móc jako tako zaopatrzyc wojsko. Wiekszosc kupowanego zagranicą matraiału indendenckiego była pochodzenia amerykańskiego, brytujskiego i włoskiego.
Wiedząc o tym, odpowiedz na pytamie "jakiej produkcji to plecak" zajęła mi 5 minut - widomo było gdzie przedewszykim szukac.

Sprzęt nistandardowy, od drugiej polowy lat 20 poczawszy był przekazywany przez wojsko do organizacji takich jak np PW i w miare mozliwsci zastepowany polskim.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

Sporo materiału intendenckiego przyszło do Polski wprost z Armią Hallera - i nie chodzi tu bynajmniej o 'bleu de horizon', ale właśnie umundurowanie i wyposażenie amerykańskie i brytyjskie oraz francuskie i włoskie.

Pamiętajmy, że 18 stycznia 1919 r., w Paryżu (Wersal) rozpoczęła się konferencja pokojowa z Radą Najwyższą pięciu zwycięskich państw: USA, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Japonii (w imieniu Rządu Polskiego - Ignacy Paderewski i Roman Dmowski).

Ministerstwo Wojny Republiki Francuskiej dysponowało po 1918 r. znacznymi nadwyżkami - stąd też pomoc materiałowa przekazywana Polsce poprzez Francuską Misję Wojskową w Polsce. Pamiętajmy także, że np. Galicja Wschodnia została uznana na arenie międzynarodowej za integralną część państwa polskiego dopiero w marcu 1923 r., a pierwsze wielkie manewry WP odbyły się w 1925 r. (Wołyń).
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

generalnie warto sie intersować historią - bo wtedy rozumiemiy co widzimy i dlaczego :-)

Info o uznaniu Galicji wschodniej jako integralnej czesci państwa polskiegho dpiero w 1923 to dopiero "zagwozdka" i szok !!!

edit - no tak - gdy przed laty uprawiałem górskie wedróki po Gorganach i Czarnochorze , to na stojacych podzis dzień slupkach granicznych jest przecez data 1923! teraz logiczne.
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

ArtuS napisał/a:
generalnie warto sie interesować historią - bo wtedy rozumiemy co widzimy i dlaczego


Ale to chyba oczywiste jest, no nie?
Nie można skupiać się na samej "śrubkologi"
Co słupków garnicznych to wiedziałem, że uznano granice w 1923 ale nie wiedziałem, że dopiero wtedy zaczęto stawiać nowe słupki graniczne.
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

RAFIK napisał/a:
bolas napisał/a:
Paweł gdzieś to wrzucił, ale jakiś czas temu miał kaprys i pokasował wszystkie stare posty, zdjecia przepadły.

No nie gadaj jak to ?


Tak jest, zarówno na forum PS, jak i "Zbieram WP" - wsyztsko pokasował. Być może wrzucał jeszcze na Odkrywcę, ale nie pamiętam czy tam było. Żałuje, bo nie zapisałem.
 
 
RAFIK
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lut, 2011   

No cóż Bolku miejmy nadzieje że się jakoś odnajdzie,natomiast jesli nie to szkoda.
 
 
kiler


Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 479
Skąd: KRK
Wysłany: Sob 12 Lut, 2011   

Hmmm, czy chodzi o te szeleczki, które przypominały troszkę (powtarzam TROSZKĘ) szelki LWP z ciekawym d-ringiem między częściami naramiennymi ? Jeśli tak to zapisałem je sobie w dobrych czasach gdy były ogólnodostępne i służę Kolegom na priv, bo nie wiem czy osoba która je publikowała życzyłaby sobie ponowne ich wstawianie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group