C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ArturS
Czw 25 Cze, 2020
Galeria postaci
Autor Wiadomość
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Z daleka i na zdjęciu wygląda całkiem nieźle ;) A już myślałem, że to premiera nowo wyprodukowanego, koszernego galonu ;)
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Z bliska w paluszkach trzymając też niczego sobie...
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Galon w realu jak na warunki AD 2010 wygląda bardzo dobrze. Ojciec Trojga Dzieci wykonał świetną robotę! :)

Eh, gdyby tak współczesne szkolnictwo wojskowe chciało się zainspirować i ubrać tak swoich współczesnych elewów :marzyciel:

Nawet za podstarzałym prawieczterdziestolatkiem przebranych za podchorążego oglądały się wszystkie damy, po drodze. Co by to było, gdyby to był prawdziwy kpr podchorąży z WATu, AD 2010.... ;)

Zresztą projekt zaczął się od napotkanego podchorążego ze ZMECHU, który czekał na egzamin w swoim, jeszcze pochodzącym z lat 60 tych XXw. mundurze wyjściowym sierżanta podchorążego... Mimo, że mundurowi temu w mojej ocenie dużo brakuje do tego z lat 30-tych, to i tak wzbudzał zachwyt przechodniów. Społeczeństwo tęskni za pięknym polskim mundurem wyjściowym a i przyszli oficerowie Wojska Polskiego mieli by powód do dumy, paradując w takich mundurach.

Tak przynajmniej mi się wydaje.... :)
 
 
pieczarka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

a te czerwone koszary to też (jak pomink Wysockiego) Warszawa?
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Lis, 2010   

Powiem Wam, że widziałem współczesnych łódzkich podchorążych - z WAM-u podczas obchodów 11.XI i prezencja postaci jest dokładnie ta sama jak przedwojną. Widać tą charakterystczną smukła i sprężystą sylwetkę, ostre spojrzenie i nienaganny wygląd. Tylko mundury współczesne, prezentowali się nieźle, ale oczywiście wolałbym w strojach z epoki. Ubiór to tylko część tej roli, zdecydowanie ciężej jest z odtworzeniem sylwetki, zachowania ... no i ... wieku :)
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Śro 01 Gru, 2010   

Jeager napisał/a:
oglądały się wszystkie damy, po drodze.


Potwierdzam - za Marcinem oglądały się wszystkie napotkane po drodze kobitki... bez względu na ich wiek reakacja była ta sama.

Wygląda na to, ze po latach mimochodem przetestowaliśmy czar podchorążackiego munduru :-)
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Śro 01 Gru, 2010   

Koszary w Komorowie są czerwone a niniejszy pomnik Wysockiego jest oryginalny- DOKŁADNIE TEN SAM.
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Gru, 2010   

Postać genialna, też bym chciał być podchorążym :D .
Tak, koszary są czerwone :

A oto i ON :


Dodam, że miejsce niesamowicie klimatyczne i bohemiczne, duchem dawnych czasów natchnione.
 
 
Sarna
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Gru, 2010   

Pieczarka, Bolek - to koszary podchorazackie medykow własnie, czyli... S.P.San. - 'Podchorazowie z Ujazdowa': komenda i koszary Centrum Wyszkolenia Sanitarnego - Zamek Ujazdowski vis-a-vis nieistniejacego juz dzis Szpitala Ujazdowskiego http://www.warszawa1939.p...ujazdowski&r3=0

Malo kto kojarzy sobie fakt, ze wiekszosc ciezko rannych bohaterow wojny 1939 - zwlaszcza bitwy nad Bzura i obrony Warszawy - zmarla w cierpieniach wlasnie tu... X-XI-XII 1939, czasem nawet na wiosne 1940. Dzis Muzeum Sztuki Wspolczesnej, a tak naprawde swiete miejsce skad odchodzili na wieczna warte wybitni i waleczni...

Doskonałe zdjecia lotnicze:
http://cytadela.aplus.pl/...ight=ujazdowski
 
 
pieczarka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

Sarna napisał/a:
Pieczarka, Bolek - to koszary podchorazackie medykow własnie, czyli... S.P.San. - 'Podchorazowie z Ujazdowa': komenda i koszary Centrum Wyszkolenia Sanitarnego - Zamek Ujazdowski vis-a-vis nieistniejacego juz dzis Szpitala Ujazdowskiego http://www.warszawa1939.p...ujazdowski&r3=0


Tak mi się wydawało, ale nie byłem na 100% pewien bo mnie tam dawno nie było.
A S.P.San. w 1933 skończył mój dziadek :D

ArturS napisał/a:
Koszary w Komorowie są czerwone ...


To dobrze wiem, bo w 2000 byłem tam przez 10 dni na szkoleniu. Teraz tam jest jednostka kartograficzna a ja przecież jestem kartograf.
 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

Wracając do nowej postaci.
Zaciekawiły mnie nowe łapki wz. 36. Słabo widać na zdjęciach ale są chyba w wersji podoficerskiej, haftowane bajorkiem? Kto jest ich wykonawcą?
 
 
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   

Wyglądają jak te które Horhe wstawił na Odkrywcy, stawiam na niego :)
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

Tak, zostały tu użyte łapki z haftem bajorkiem - pochodzą od Horchego.
 
 
kondor44
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

Słówko dygresji- moja żona, obejrzawszy galerię rekonstrukcji sylwetki podchorążego, powiedziała:
" Mówiłeś, że w tej grupie raczej nie ma osób w twoim wieku.."
Proponuję potraktować tę wypowiedź jako komplement w stronę Marcina :mrgreen:
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

bardzo uprzejma osoba z Twojej Małżonki :) , na propozycję po wahaniu przystaję..... ;) przekaż proszę ukłony!
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Wto 25 Sty, 2011   

Jedziemy tym razem na węgierskie wino....

http://www.cytadela.aplus.pl/postac22.htm
 
 
Schrek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Sty, 2011   

Brawo!
Świetna robota szkoda, że nie udało wam się pokazać paska narciarskiego.




Co do broni, to moim skromnym zdaniem lepiej by się wpisywał w tą sesje drugi kbk wz. 29 nie tylko z powodu, że w drugiej połowie lat trzydziestych częściej występują w tego typu jednostkach poza tym jeśli mamy patrol no to pamiętajmy o standaryzacji w kompaniach.

Pomimo mojego marudzenia świetny pomysł na sesje i naprawdę uderzyliście w moje klimaty. ;-)
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Wto 25 Sty, 2011   

Trudno powiedziec czy kbk były by lepsze - istniały przeciez takze pasy narciarskie do kb.... A skoro istaniały to jak myslimy- do czego? ;-)

A pasa narciarskiego do broni jeszczenie pokazaliśmy.

Jest jeszcze kilka pomysłów i powodów do kolejnych narciarskich sesji, oby czasu na realizację i sniegu na kolejne zimy wystarczyło :-)
 
 
ArturS


Dołączył: 24 Sty 2005
Posty: 3817
Skąd: Z piechoty
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011   

Zapraszamy do ponownego odwiedzenia Galerii Postaci.
Nowością jest odtworzona sylwetka strzelca Batalionu Stołecznego z listopada 1938 roku.
BS to bardzo intersująca formacja - i ciesze sie, ze rekonstrukcję tę mimo licznych trudnosci udało się wykonac - w 75 rocznicę powołania Baonu Stołecznego.
 
 
Jeager
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011   

piękne dynamiczne ujęcia :) Brawo dla Autora i Modela :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group