C Y T A D E L A Strona Główna C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ArturS
Sob 27 Cze, 2020
pas rembertowski ...
Autor Wiadomość
bolas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Maj, 2006   pas rembertowski ...

Mam pytanie propo tzw. "pasa rembertowskiego" ... co wiecie na jego temat ? Chodzi mi o ten eksperymantalny model pasa ze stalową klamrą z wytłoczonym orłem. Klamry są sygnowane numerem, zazwyczaj nie przekraczającym wartości 2500, producent to zwykle G.BOROWSKI, ŁÓDŹ. Ponoć częśc z tych pasów testowano w łódzkich pułkach kaniowskich. Nigdy nie widziałem 100% oryginalnego takeigo pasa ... czy ktoś widział ? Zazwyczaj w obiegu pojawiają się same klamry w róznych stanach. Pytam bo ostatnio miałem okazję zakupić takowy w stanie fabrycznym (numer klamry tysiąc dwieście coś tam), ale miałem wielki dylemat czy aby część skórzana nie jest przypadkiem niemiecka? Z braku pewności temat nie został zfinalizowany. Spotkałem się też z opiniami, że oryginalne pasy były parciane. Czy możecie coś pomóc fotkami/przepisami/opiniami ?

chodzi o taką klamrę - fotka poglądowa z sieci - to nie ta sztuka, na którą się czaję ...

 
 
lucjusz8


Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 1142
Skąd: Sanok
Wysłany: Pią 21 Gru, 2007   

Wracając do zakurzonego już tematu "pasa rembertowskiego".
To jedyne znane mi zdjęcie z epoki z tym pasem. Niewątpliwie pas był skórzany i drugi pewnik jest taki, że zdjęcie było zrobione w Wilnie (pieczątka zakładu fot.):



Sprzedający opisał fotkę na allegro jako "5ppleg" ja jednak piątek na naramiennikach nie widzę.

Natomiast ostatnio (może z miesiąc -dwa temu) był na allegro pas skórzany z polskimi sygnaturami o ewidentnym przeznaczeniu pod klamrę. Dłogo się głowiłem czy to aby nie pas rembertowski. Jak znajdę foto to wrzucę.

Przy okazji czy ktoś zna wew. szer klamry (szreokość pasa)?

Pozdr,
Łukasz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group