To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

Zdjęcia - Przysposobienie Wojskowe regionalne

kiler - Pon 15 Maj, 2023
Temat postu: Przysposobienie Wojskowe regionalne
Trafił ostatnio w moje ręce numer miesięcznika "Morze" z sierpnia 1937, gdzie na gorąco zamieszono fotorelację z rewii, która odbyła się z okazji wizyty króla Rumunii Karola II. W defiladzie wzięły udział wiejskie oddziały PW w strojach regionalnych, których zdjęcia wklejam poniżej. Co ciekawe, widać tam nawet "oficerskie" stroje regionalne.

Arturze - czy Galeria postaci podniesie rękawicę? ;-)

kiler - Pon 15 Maj, 2023

Fot. 2
kiler - Pon 15 Maj, 2023

Fot.3
kiler - Pon 15 Maj, 2023

Fot.4
ArturS - Pon 15 Maj, 2023

Pamiętna rewia z 1937 pozostawiła po sobie istotnie piękna pamiątkę pod postacią bogatego zbioru fotografii i po dziś dzień wzbudza zachwyt po prostu PIĘKNEM I BOGACTWEM Polski tak w wymiarze wojskowym jak i pod względem regionalnym, kulturowym.

Fotografie te przez lata bywały niezrozumiałe dla różnego autoramentu "profesjonalnych historyków", którzy jakimś niewytłumaczalnym cudem stworzyli i zaczęli powielać mit, że rzekomo " są to odziały Obrony Narodowej" co jest zwykłą "pospieszną bzdurą" i co warto przy tej okazji przypomnieć ku wyeliminowaniu tego mylnego poglądu, który gdzieniegdzie spotkać można.

Lubimy wyzwania, jednak "Cytadela" koncentruje się na odtwórstwie ściśle wojskowym i pomysły sięgnięcia do sylwetek z owej rewii jak najbardziej istnieją czekając swej kolejki, jednak nie przewidujemy na chwilę obecną projektów odtwórczych związanych z organizacjami Przysposobienia Wojskowego.

kiler - Wto 16 Maj, 2023

ArturS napisał/a:
Fotografie te przez lata bywały niezrozumiałe dla różnego autoramentu "profesjonalnych historyków", którzy jakimś niewytłumaczalnym cudem stworzyli i zaczęli powielać mit, że rzekomo " są to odziały Obrony Narodowej" co jest zwykłą "pospieszną bzdurą" i co warto przy tej okazji przypomnieć ku wyeliminowaniu tego mylnego poglądu, który gdzieniegdzie spotkać można.


Ja na szczęście jestem posiadaczem źródła epokowego i tam identyfikacja jest jednoznaczna.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group