To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

Zdjęcia - Humorystyczne fotografie wojskowe

kiler - Pią 29 Kwi, 2022

Kolejne zdjęcia "rozbierane", ale tym razem to nawet bardziej "oficjalne", bo zamieszczone na łamach "Podchorążego" :D
kiler - Czw 12 Maj, 2022

Może nie zdjęcie, ale humorystyczny fragment z "Podwójnej pętli" (okres pobytu w pułku manewrowym w Różanie po I roku SPBrPanc):
ArturS - Czw 12 Maj, 2022

Dobre, historia niczym jak w starym kawale pt. " Janie, zasłałem łóżko..." ;-)

Ale zaintrygowałeś mnie informacją o "pułku manewrowym w Różanie".
Cię choroba, sądziłem, że Różan to Ośrodek Wyszkolenia Rezerw Piechoty oraz lokalizacja pierwszego roku wyszkoelenia unitarnego dla Szkół Podchorążych ( zawodowych). Kierowano tam nie tylko pierwsorzoczniaków z SPP. A określnie "pułk manewrowy" każe zastanowić się czy chodziło tu o doraźne określenie sformowanego na czas ćwiczeń zbiorczego oddziału podchorążych kończących I rok czy też jak to miało miejsce np. w Rembertowie w CW Piech - osobnej jednostki przeznaczonej do ćwiczeń w dowodzeniu ( Baon Manewrowy/ 3bs)

Wyszło mi pół żartem, pół serio. :-)

kiler - Pią 13 Maj, 2022

Oj, ten pułk to pisałem z pamięci, więc mogło wyjść jak w dowcipie o rowerach rozdawanych na Placu Czerwonym: nie w Różanie a w Rembertowie, nie pułk a batalion. :-?

Sprawdzę to bezpośrednio w źródle i potwierdzę, ale pewnie dopiero jutro, bo dziś Noc Muzeów w Muzeum Lotnictwa :D

https://www.youtube.com/watch?v=h_4Hl107HLA

ArturS - Pią 13 Maj, 2022

była cała seria z cyklu "Radio Erewań" :-)

A u nas dwa dni piechociarskiego żywiołu na manewrach! Na forum wracamy w od poniedziałku.
Przekaż proszę pozdrowienia dla P11C ;-)

kiler - Sob 14 Maj, 2022

P-11 pozdrowiona a i PWS-26 też pomachałem.

Co do clou tematu to jednak tylko w połowie było Radio Erewań :D :



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group