To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

Intendentura - Konserwa kawowa - wiemy o niej wiecej!

ArturS - Pią 30 Sty, 2015
Temat postu: Konserwa kawowa - wiemy o niej wiecej!
To co znane było z opowiadań Użytkowników
" to proszę panów przypominało kostki bulionowe"
można już poznać dokłądniej:

http://zbrojownia.cbw.pl:...414&from=latest

To co? Trzeba "stuknąć" trochę takich kostek ładnie opakowanych :-)

kiler - Sob 13 Sie, 2022

Odkopuję, gdyż znalazłem fajny fragment we wspomnieniach Bolesława Surówki, dowódcy kompanii w batalionie marszowym 73pp.

Swoją drogą link z posta powyżej już nie działa - Arturze, masz może gdzieś pdf?

No i zgadzam się, że jak najbardziej trzeba w końcu:

Cytat:
stuknąć" trochę takich kostek ładnie opakowanych"


chyba że da się gdzieś zakupić zamiennik w akceptowalnej formie. Inna sprawa, że ciekawe dlaczego te kostki zniknęły całkiem z rynku.

ArturS - Wto 23 Sie, 2022

Proszę bardzo, jest aktywny:
http://zbrojownia.cbw.wp....er_id=&lp=1&QI=

A ja koniec końców pakuję do woreczka kawowego współczesne saszetki z kawą zbożową "Anatol" i popijam ją zadowolony gdy czas i potrzeba ku temu. Jest smaczna i swoją praktyczną rolę spełnia wystarczająco.

Nie jesteśmy grupą "wystawkowo-nieruchawo-dioramiczną" i doszedłem do wniosku iż odtwarzanie akurat tego, jaby nie było czwartorzędnego znaczenia datalu w opakowaniu zbiorczym nie ma większego praktycznego sensu.

Od czasu do czasu za to dla wystylizowania na dawny współczesnego wyglądu zjadanych przez nas w terenie konserw mięsnych - przyklejamy etykiety na wsółczesne puszki.
"Fabryka konserw Wanda, Warszawa tel... Intendentura DOK I w miesiącu….. Konserwa wieprzowa 300g" :-)
Fabryka konserw "Wanda" z kolei należała do bardzo dużej przed wojną warszawskiej firmy Braci Pakulskich i produkowała konserwy mięsne, mięsno - jarzynowe i jarzynowe również dla wojska.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group