To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

Intendentura - Kopia klamry do pasa salonowego wz. 28

Anonymous - Wto 22 Lut, 2011
Temat postu: Kopia klamry do pasa salonowego wz. 28
Coś dla korpusu oficerskiego :



Klamra odlana z mosiądzu i zaoksydowana (metaloplastyk niepotrzebnie to zrobił na tym etapie). Nie jest to jeszcze produkt finalny, teraz zostanie posrebrzona i dopiero oksydowana. To wczesna wersja klamry, późniejsze wykonywano z alpaki (w planie).

Anonymous - Śro 23 Lut, 2011

Pewnie ! Jak tylko będzie posrebrzona i zaoksydowana, będę znał ostateczną cenę i wtedy będzie można zamawiać.
Anonymous - Śro 23 Lut, 2011

Dobre kopie szyje pasów salonowych szyje Hero Collection, więc nie widzę potrzeby rozpoczynania tego tematu na nowo, tym bardziej, że byłby skomplikowany i zapewne kosztowny (konieczność znalezienia producenta taśmy, itd.). Brakowało dobrych kopii klamer, więc za ten temat się zabrałem.
Anonymous - Czw 24 Lut, 2011

Cytat:
Dobre kopie szyje pasów salonowych szyje Hero


Niestety, o ile taśma rypsowa jest zbliżona do wizerunku oryginału, reszta pozostawia sporo do życzenia.

Anonymous - Czw 24 Lut, 2011

A wrzuć Tomek, jeśli masz, jakieś fotki oryginału, to porównamy.
Anonymous - Czw 24 Lut, 2011

Piotr, już wklejałem w zeszłym roku w temacie balu; ale ok. więc jeszcze raz:
Pas salonowy wz. 28 sygnowany "Mennica Panstwowa"

Anonymous - Czw 24 Lut, 2011

Z tego, co widzę, różnice nie są dramatyczne i łatwe do poprawienia. Wrzucę fotki mojego pasa z Hero wieczorem. Wybieram się do nich na dniach, więc zasugeruję zmiany ;)
Anonymous - Pon 14 Mar, 2011

Klamra po srebrzeniu i oksydowaniu.


Anonymous - Pon 14 Mar, 2011


- czy jest szansa na wyeliminowanie 'robaczków' na hełmie rzymianina? To bardzo delikatny rysunek, jeśli jest trudno skopiować to może lepiej zrobić na gładko?

Anonymous - Pon 14 Mar, 2011

Myślę, że da radę. Jutro będę się widział z odlewnikiem, zwrócę mu na to uwagę. Ta klamra była robiona niestety na podstawie kopii, a nie oryginału, stąd mogły się pojawić pewne niedociągnięcia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group