To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

Regulaminy i musztra - Nowy Ceremoniał Wojskowy

Anonymous - Śro 17 Lut, 2010
Temat postu: Nowy Ceremoniał Wojskowy
Z racji okazjonalnego uczestniczenia w różnych ceremoniach z udziałem wojska może wrto poznać nowy
Ceremoniał Wojskowy Sił Zbrojnych RP

Anonymous - Śro 17 Lut, 2010

Co ciekawe, tenże ceremoniał przewiduje udział grup rekonstrukcji historycznej w uroczystościach z udziałem wojska.
fiku - Śro 07 Kwi, 2010

Nie tylko przewiduje udział grup rekonstrukcyjnych ale wygląda na to że na wielu uroczystościach to właśnie grh będą chyba wojsko polskie reprezentować
http://kielce.gazeta.pl/k...ystosciach.html

Cóż jednostek wojskowych już pilnują firmy ochroniarskie czas inne typowo wojskowe zajęcia zwalić na innych, będzie więcej czasu na inne mniej wazne rzeczy.

Anonymous - Śro 07 Kwi, 2010

To jest też w pewnym sensie powrót do przedwojennego ceremoniału, jako że wedle niego, wojsko nie wchodziło do kościoła w szyku i nie stało w nawie głównej przez całą mszę przy każdej okazji.
ArturS - Śro 07 Kwi, 2010

Dobre zwrócenie uwagi na tę sprawę.
Po ostatnim wystąpieniu w listopadzie na mszy miałem uczucie "lekkiego kaca" - z tego powodu, że najwyraźniej źle stanęlismy. Powinismy zajac miejsce obok wojskowych pocztów sztandarowych i stać w takim porządku jak one - zwłaszcza, że miejsca było dosyć.

ArturS - Wto 21 Lut, 2017

Ale jaja... okazuje się, ze ceremoniał wojskowy z 2009 roku którym się wspieralismy dotychczas jest nieaktulany. Znosi go nowy z roku 2014.

O ile w "starym" ceremoniale z roku 2009 były wymienione "grupy rekonstrukcji historycznej", o tyle w nowym z 2014 -już nie są. Z organizacji pozarządowych jest mowa o harcerzach , strzelcach i "innych".

Właśnie sobie siedzę i zapoznaję się z "nowym" z 2014:

http://www.wojsko-polskie...skowy_SZ_RP.pdf

By poznać istotne dla nas różnice.
Już znalazłem jedną " na wejściu" do kościoła...czytam dalej.

Nie tyle "i inni" lecz "grupy rekonstrukcji historycznej" mogą być zaproszone na Centralną Paradę Wojskową - czyli mowa o Święcie Wojska Polskiego 15.08.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group