To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

Intendentura - skrzynka na suchary

Anonymous - Nie 08 Mar, 2009
Temat postu: skrzynka na suchary
W ost weekend wyskoczyłem w okolicę Łowicza i u jednago kolekcjonera trafiłem skrzynkę na suchary.
Może kiedyś zrobimy jej kopię jednak nie na chwilę obecną gdyż mamy inne priorytety.







skrzynka pochodzi z wyposażenia armii poznań
ale czy podjadali je wycofujący się strzelcy we wrześniu 39 tego nie wiem...raczej nie to chyba zapasy 10pp

ArturS - Nie 08 Mar, 2009

Gratulacje.
Wzorując sie na etykiecie umieszczenj na tych skrzynkach wykonaliśmy w zeszłym roku próbę rekonstrukcji opakowań do sucharów:


Anonymous - Pon 09 Mar, 2009

Czy macie informację jak wyglądały suchary wrześniowe oraz czy istnieje współczesny zamiennik.
qrak - Pon 09 Mar, 2009

http://img.odkrywca.pl/fo...orum11/wwa2.jpg

Dziecko trzyma prawdopodobnie wojskowego suchara.

Współczesnym zamiennikiem mogą być Suchary Beskidzkie. Do nabycia w sklepach.

Anonymous - Pon 09 Mar, 2009

W MWP widziałem dawno temu na ekspozycji suchary wojskowe (leżały na talerzyku). Mogły być wrześniowe wyglądały jak ten na zdjęciu- o ile pamiętam podpis sugerował, że są oryginalne. Wyglądały na prawdziwe. Nie znam się na tym ale znajomy wpadł na prosty sposób zakonserwowania żywności (ciemny razowy chleb do wyłożenia na dioramkę) po prostu polakierował go. Może więc i te na talerzyku były wrześniowe?
ArturS - Wto 10 Mar, 2009

qrak napisał/a:
Dziecko trzyma prawdopodobnie wojskowego suchara.


Dziecko trzyma napewno wojskowego suchara.

Anonymous - Wto 10 Mar, 2009

Piotrze1910, jak własciciel tej skrzynki nie wytępi kołatka, to za 2-4 lata będzie sito, papierowe etykiety też się ledwo trzymają. Zabytek wymaga natychmiastowej, profesjonalnej konserwacji.
Anonymous - Śro 11 Mar, 2009

Skrzynka fajna, i dośc łatwa do skopiowania. Pomiędzy róznymi innymi pomysłami, rekonstrukcyjnymi zakiełkował mi i ten:) Ale mam też pytanie dot samych sucharów, a własciwie paczek. Czy mogę prosić o rozwinięcie tematu?? To byłby kapitalny element reko:)
Anonymous - Śro 11 Mar, 2009

W rekonstrukcji znaczy się :)
Piękne zdjęcie Schrek umieścił na swoim fotosiku

Suchary beskidzkie lub ich wojskowy odpowiednik, papier pakowy, etykieta i guma arabska i gotowa paczka sucharów. W celu uniknięcia eksperymentowania z czcionkami i wielkością etykiety, to czy mozna się uśmiechnąć o wzorzec na własny użytek?

Anonymous - Śro 11 Mar, 2009

właścicielem skrzynki jest rolnik i to uparty jak diabli..
ma sporą wiedzę (pracując dodatkowo w ochronie ma sporo czasu na czytanie) ...ciekawe ma plany ale nie na jego kieszeń..szkoda gadać.dobrze że chociaż dał obfotografować.
w zbiorach ma np obudowę drewnianą łącznicy ŁP10/28 , którą chcemy odtworzyć .(do pewnego momentu stała w komórce i padał na nią deszcz a po moich ostrych reakcjach schował ją do domu.. nóż się otwiera.
ma sporo części do "Kamińszczaka"
oraz do biedki...marzenia ma ale do tego potrzebne są środki finansowe a do grobu tego nie zabierze tak jak i my wszyscy.


powyższą łącznicę będziemy rekonst. była na wyposażeniu plutonu łączności wraz z kopiami AP 36 (w myśl zasady org tylko ekspozycja oraz by nie naruszać struktury sprzętu LWP)

Anonymous - Śro 11 Mar, 2009

Horhe napisał/a:
W rekonstrukcji znaczy się :)


Nooo.....lenistwo ehhhh....:)
Obiecuję, ze było to przedostatni raz:)

I tez uśmiecham sie o etykietę.

Anonymous - Śro 11 Mar, 2009

Czy i ja mogę się dołączyć do prośby o etykietę?
Do tej pory (i nadal) suchary noszę w woreczku :luzem". Niestety nie żyja one długo w takim opakowaniu, tym bardziej w tornistrze ;-) .

Anonymous - Śro 11 Mar, 2009

Horhe napisał/a:
Piękne zdjęcie Schrek umieścił na swoim fotosiku


O ty wywiadowca jeden! Dwójkarz się znalazł!!!

Anonymous - Sob 06 Sie, 2011

Odświerze temat.
Piotrze udało Ci się może między czasie zwymiarować tą skrzynkę na suchary?
Gdyby zrobić kopie,to byłby świetny element na "chowanie" całego prowiantu dla grupy.
Jakby coś,to będę w drugiej połowie sierpnia w Twojej okolicy,a dokładniej w Głuchowie z całą stolarnią do dyspozycji.
Fajnie by było machnąć kilka takich skrzynek :cicho:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group