To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
C Y T A D E L A
Forum dyskusyjne "CYTADELI"

Intendentura - Ręczniki

Anonymous - Czw 29 Lis, 2007

Tylko czy material wytrzyma takie wybielanie i nie zacznie sie rwac. :-( Sprobujesz Artur?
ArturS - Czw 29 Lis, 2007

Po doswiadczeniach z dzialaniem wybielaczy na tkaniny raczej nie mam wiary w takie dzialanie. Wlasnie boje sie ,ze sie rozlezie przy pierwszym wytarciu rak.

pozdrawiam,
Artur

Anonymous - Czw 06 Gru, 2007

Panowie, len można kupić biały, szary, beżowy, jaki chcecie, w wielu sklepach z materiałami.

Np. w Łodzi na ul. Pomorskiej można kupić len, kto wie, czy nie ten sam, który szereg grup zamawiało na szycie letnich mundurów w Żyrardowie, ta sama barwa, wszystko. W detalu chyba 30 złotych za metr, więc w hurcie pewnie taniej ;) ale to dygresja.

A co do ręczników: oglądałem dziś "Płomienne serca" z 1937 roku, co prawda film fabularny, ale od mundurów i wyposażenia piechoty tam aż się mieni w oczach. Jest scena biwaku we wsi - żołnierze wracają z mycia, na szyi przewieszone białe ręczniki z podwójnym ciemnym (granatowym) paskiem w pewnej odległości od krawędzi.

Jakieś źródła coś mówią o tym pasku?

qrak - Czw 06 Gru, 2007

Cytat:
Przypomniało się mi, że dryfując po necie za replikami austriackich rzeczy natrafiłem na kopię niemieckiego ręcznika z I wojny.


Jak to mówią: pod latarnią najciemniej

oto link:
http://schipperfabrik.com/ger_personal.html

Nada się?

Funky_OWall - Pią 07 Gru, 2007

O tych niebieskich paskach, chyba wspominał kiedyś Artur.
ArturS - Pią 07 Gru, 2007

owszem, wspominalem o paskach niebieskich i czerwonych ale.... bajka dotyczyla polskiego koca wojskowego. :-)
Wracajac do recznikow - widzialem tylko egzemplarz z MWP w Warszawie oraz szczatki recznika wydobyte na Forcie Bema w Warszawie- na obu nie było wspomnianych paskow.
Spostrzezenie Malescula prowadzi do wniosku ze w wojsku mogly byc w uzyciu takze inne typy recznikow.

pozdrawiam,

Artur

Anonymous - Pon 18 Lut, 2008

Panowie, czy wymiary ręcznika (70x50) , które zostały podane w tym temacie są istotnie właściwie?
Czy ktoś spotkał się może (np. w jakiś przedwojennych wykazach dotyczących wyposażenia) z podaniem takich wymiarów?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group